Przedszkole dawniej i dziś

Gdy dziecko urosło już do tego stopnia, że ma możliwość wyjść z domu i pobawić się z innymi dziećmi, można je wysłać na kilka godzin dziennie do przedszkola. Robią tak rodziny, w których rodzice preferują pracować, niemniej jednak też rodziny, w których mamusia zostaje w domu z dzieckiem na czas jego dorastania, ale preferuje mieć przez kilka godzin dziennie spokój. Wtedy perfekcyjnym rozwiązaniem może się wydawać żłobek Sulejówek i przedszkole, dzięki któremu dziecko będzie mogło nabyć łączne kompetencje społeczne i odnaleźć pierwsze swoje talenty.
Przedszkole Sulejówek nie powinno być wyłącznie przechowalnią. Powinno być to miejsce, w którym dziecko będzie mogło zostać aktywne i gdzie będzie poddawane stymulacji. Teraźniejsze przedszkola wyróżniają się od tych, które pamiętają nasi rodzice. Kiedyś szadziła zupa mleczna, salceson i zimny chów. Rodzic oddawał dziecko do przedszkola, ażeby pójść do pracy i nie przejmował się łzami dziecka. Dziś wiele wątpliwości i czasu poświecą się dzieciom, które płaczą przed pójściem do przedszkola. W bardzo wielu sytuacjach potrzebują one na nieszczęście sporej pomocy psychologicznej.
Dotychczasowe przedszkola to miejsce, w których dzieci mogą pójść z wykwalifikowanym nauczycielem na basen, na zajęcia tańca, a też pouczyć się angielskiego. Kiedyś można było pomarzyć o uczeniu się języka obcego dosłownie w szkole podstawowej. Obce języki zaczynały się zwykle w późnych klasach podstawówki albo w liceum. W przedszkolach panował porządek i cisza. Dzieci jadły siedząc sztywno przy stolikach, wszystko robiły grupowo. Dziś w przedszkolach dzieci nie muszą siedzieć przy stole jeśli preferują jeść. Dodatkowo, jeżeli już chcą coś zjeść, nie muszą czekać na porę obiadową.

Sprawdź: przedszkole Sulejówek.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

Has one comment to “Przedszkole dawniej i dziś”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. Joasia - Maj 26, 2015

    Ciekawie napisany tekst, który jest szczególnie pomocny. Gratuluję pomysłu.

You must be logged in to post a comment.