Prezenty świąteczne – odwieczny problem

 

Kto z nas chociaż raz nie zastanawiał się mocno nad prezentami świątecznymi? Adekwatnie w każdej tradycji utarło się, że w czasie świąt ludzie obdarowują się prezentami. Tak było zawsze. Upominki są na stałe wpisane we wszystkie tradycje, tak samo, jak na stałe wpisana jest nasza nieporadność względem nich. Tak stosownie to przenigdy nie wiemy, co będzie dla kogoś odpowiednie, co polecam kupić i z czego dana osoba będzie się cieszyć, a co absolutnie nie będzie jej podchodziło.

Zdarza się, że faktycznie należy jest zapytać osobę obdarowywaną, czego potrzebuje. Wydaje się być coś, co chciałaby mieć, niemniej jednak na co nie ma możliwość sobie pozwolić, a my moglibyśmy jej to dać. Z reguły ludzie nie wolą nic innym narzucać i cieszą się z tego, co otrzymają. Niestety nie w każdej sytuacji tak jest. Jeżeli już chcemy posiadać gwarancję, że nasze prezenty będą satysfakcjonujące, że podarujemy coś, z czego konkretny człowiek będzie się cieszył, to musisz przede wszystkim zastanowić się chwilę, co ta osoba lubi. Jakie są jej pasje, czym się otacza, czego zawsze jest jej mało. Pomysł na prezent nie musi być jakiś bardzo wyszukany. Czasem wystarczy zwyczajnie coś elastycznego, coś, co można wykorzystać w powszechnym życiu, co sprawdzi się przy codziennych czynnościach. Ma możliwość to być jakiś detal dekoracyjny, ma możliwość być coś do kuchni, jakiś kosmetyk albo coś, co związane jest z hobby danej osoby. Możliwości jest naprawę kilka i to my powinniśmy wybrać tą najlepszą. Jeśli poprawnie zdecydujemy, to nasz prezent będzie cieszył obdarowanego. Jeżeli już wybierzemy cokolwiek, może trafić do kosza.

Więcej: prezenty.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

Has one comment to “Prezenty świąteczne – odwieczny problem”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. JaSebastian - Październik 10, 2015

    Cieszę się, że natrafiłam na ten tekst. Poszerzył on moją wiedzę i myślę, że zainteresuję się tym przedmiotem jeszcze bardziej.

You must be logged in to post a comment.