Prawnik – zakres usług

Adwokaci reprezentują swoich klientów, zarówno biznesowych, takich jak przedsiębiorcy oraz spółki, jak też prywatnych, przed sądami wszystkich instancji, urzędami, w tym urzędem skarbowym, jak też przed organami administracji publicznej. Warto wspomnieć również o tym, że sprawa karna gdynia prawnik wymaga natychmiastowego zgłoszenia się po pomoc, tak by prawnik mógł przygotować odpowiednią do danej sprawy linię obrony.
W czym specjalizują się adwokaci?
Adwokaci podejmuje się prowadzenia spraw dotyczących różnych dziedzin prawa, są to między innymi sprawy cywilne prawnik gdynia.

Znaczna część tyczy się kwestii rodzinnych, w głównej mierze takich jak sprawy rozwodowe, separacyjne, postanowienie wysokości alimentów, ustanowienie kontaktów z dzieckiem, pozbawienie albo ograniczenie władzy rodzicielskiej, podział majątku współmałżonków. Warto być świadomym również, że kancelarie adwokackie zajmują się sprawami spadkowymi, które dotyczą w głównej mierze unieważnienia testamentu, prawa nabycia spadku, dziedziczenia ustawowego, warunków otrzymania zachowku. Niemała część spraw dotyczy też sporządzania umów cywilnoprawnych, sprawdzania statusu prawnego przedsiębiorstwa, spółki czy nieruchomości, jak również sporządzanie pism sądowych a także urzędowych. W dodatku, sprawy pracownicze prawnik gdynia to bardzo częste zlecenia, które dotyczą nadużyć w miejscu pracy a także ze strony pracodawcy, takich np jak mobbing czy niewypłacenie pensji czy nadgodzin pracownikowi. Jak zatem widać, kancelarie adwokackie udzielają kompleksowej pomocy prawnej.

Sprawdź tutaj: sprawy cywilne adwokat gdynia.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.