Pozycjonowanie stron – ważne narzędzie marketingowe

Wydaje się, że umieszczanie linków w tekście jest bardzo proste. Wystarczy wpisać odpowiednią komendę, zakryć tekstem i wszystko gotowe. Z technicznej strony, jak najlepiej.

Problem polega na tym, że czytającymi strony internetowe nie są technicy, który oceniają tylko prawidłowość wykonania. Przeciwnie- strony internetowe przeglądają zwykli ludzie, którzy koncentrują się na informacji. Te same osoby bardzo nie doceniają, gdy na siłę im się coś wciska, kiedy treść napisany jest tylko po to, aby wypromować coś innego. Bardzo szybko odchodzą od stron, gdzie przewijają się takie wątki. Bardzo trudno zresztą się dziwić- żadna osoba nie chce by nadużywano jego zaufania. Użytkownik sieci internet wchodząc na stronę oczekuje, że spotka się z wartościową tekstem, a nie krypto-reklamą. Jeżeli już ktoś potrzebuje podlinkować w tekście parę rzeczy, musi zrobić to umiejętnie.
Przede wszystkim, kryterium priorytetowym powinno być to, że preferuje się być fair. Znaczy to, że prawie każdy tekst powinien mieć w sobie jakąś wartość. Na 100 procent, nie chodzi o to, żeby wszystko w internecie było maksymalnie profesjonalne. Kilka osób robi coś hobbystycznie, inni nie otrzymują za prowadzenie strony takiego wynagrodzenia, ażeby odpowiadało to najwyższej jakości. Natomiast niezależnie od tego, jak i za ile coś się robi, tekst nie powinien być zlepkiem bezsensownych zdań. Nie powinien też mieć chwytliwych, nieprawdziwych tytułów. Pewnie kilka osób czytających natknęło się na ten kluczowy problem, kiedy to tytuł obiecywał szokujące wiadomości, jednakże w rzeczywistości nie prezentował żadnej dodanej wartości. Takie praktyki są godne potępienia.
Następnym ważnym kryterium jest naturalność. Linki powinny wpasowywać się w tekst. Po stronie piszącego stoi o tyle trudniejsze zadanie, że nawet gdy pisze jakiś treść pod link, treść powinien o niego zahaczać i wkomponowywać go jako część całości. Na pewno powinno się nad tym odrobinę pomyśleć, jednak efekt jest bardzo dobry. Żadna osoba wszakże nie chce zapychać internetu bezsensownymi treściami, a w zasadzie jeżeli już czytelnik już po pierwszym akapicie stwierdzi, że wszystko jest tylko pretekstem dla linku, niechętnie w niego kliknie. Polecam pamiętać o tych regułach.
Źródło: profesjonalne strony zapleczowe.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

Has one comment to “Pozycjonowanie stron – ważne narzędzie marketingowe”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. Marcelina - Maj 28, 2017

    Naprawdę świetny tekst, wyjątkowo mi się przydał, bo właśnie szukałem odpowiedzi na te pytania. Będę zaglądał częściej.

You must be logged in to post a comment.