Koszta tworzenia własnego sklepu www

 

Samo posiadanie sklepy onlinego na nieszczęście nie wystarczy – potrzeba jeszcze ciekawych produktów w niskich cenach, odpowiedniego marketingu, oraz oprawy wizualnej zachęcającej do kupna. Aby sklep zaczął przynosić prawdziwe zyski przedstawię kilka krótkich wskazówek:

  1. Pamiętaj o stabilności – dobry serwer pod sklep to kluczowe wymaganie. Mimo cierpliwości, oczekiwanie po mniej więcej 30 sekund na załadowanie strony jest nie do zniesienia. Gorsze mogą być już tylko błędy spowodowane pracą serwera. Inwestycja w odpowiedni jakościowo serwer zwraca się z w pewnych przypadkach, mimo, iż zwykle tego nie zauważamy.
  2. Nieskomplikowane płatności zachęcają do kupna – jeżeli produkt możemy kupić jedynie wykonujac kilka kliknięć, znacznie bardziej jesteśmy chętni do kupna. Na prawdę ważna jest tutaj integracja dotpay – otóż dzięki niej formularze przelewu są wypełniane automatycznie na odpowiednią kwotę – oszczędza to czas klienta, a płatność jest szybciej odnotowana.
  3. Pozycjonowanie – wysoka pozycja w wynikach odnajdywania jest nawet niezbędna do ściągnięcia ruchu na własną stronę. Przed rozpoczęciem działań pozycjonerskich, polecam sprawdzić (chociażby przez propozycje słów podstawowych Wyszukiwarkę Adwords), które słowa kluczowe przyniosą najwięcej ruchu.
  4. Social Media – Rozwijanie własnego brandu poprzez działania promocyjne na portalach społecznościowych to wręcz obowiązek. Zastanówmy się – ludziom lajkującym naszą stronę automatycznie wyświetlają sięnasze posty – praktycznie darmowa reklama! Dobrze skonfigurowana, dopasowana do odpowiedniej grupy docelowej przyniesie dużo ruchu na stronę, a co za tym idzie wielu klientów.
  5. Bezpieczeństwo dla użytkowników – w dobie przekonania o wszelkich podsłuchach i wyłudzeniach informacji jest to bardzo ważna sprawa. Możemy znacznie zwiększyć bezpieczeństwo naszych użytkowników zakupując odpowiedni certyfikat ssl, zaawansowanie szyfrujacy połączenie na linii klient-serwer.

Wymienione przeze mnie porady sa tylko początkiem (aczkolwiek najważniejszym) przekonania użytkowników do zakupu w naszym sklepie. Należy jednak skupić się na podstawach, ponieważ na dobrym fundamencie wybudujemy stabilne źródło zarobku.

Inne informacje: dobry serwer pod sklep.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

Has one comment to “Koszta tworzenia własnego sklepu www”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. Asia - Maj 7, 2015

    Ciekawie przygotowany tekst, jaki jest niesamowicie przydatny. Gratuluję pomysłu.

You must be logged in to post a comment.