Zlecenia dla informatyków

 

Mianem freelancera nazywamy osobę, która pracuje samodzielnie. Freelancer może posiadać działalność gospodarczą, niemniej jednak nie musi. Może mieć również pracę etatową, a po godzinach zajmować się dodatkowymi zleceniami przykładowo. wykonywanymi na umowę o dzieło. W przypadku pracy freelancerów możemy mówić o paru głównych rejonach działalności. Są to w głównej mierze zlecenia na strony, zlecenia graficzne, coś związanego z telemarketingiem, programowaniem, tworzeniem muzyki czy spotów reklamowych. Chodzi między innymi o kreatywne, przyszłościowe branże, gdzie praca może być wykonywana zdalnie.

Taki freelancer jest z jednej strony w rewelacyjnej sytuacji, bo ma możliwość przez bez przerwy pracować po swojemu, tam gdzie preferuje i jak preferuje, niemniej jednak posiada to także swoje słabe strony. W głównej mierze przed freelancerem stoi konieczność samodzielnego poszukiwania zleceń, a to już nie jest takie intuicyjne. W głównej mierze freelancera zlecenia musi pozyskiwać z sieci. Jest kilka miejsc, gdzie takowe są zamieszczane, niemniej jednak cały sekret skutecznego pozyskiwania klientów tkwi w tym przypadku w kwalifikacji stosownego zaprezentowania się. Trzeba przyciągnąć uwagę potencjalnego zleceniodawcy i przekonać go, że to my jesteśmy w tej branży najlepsi. Ogłoszenia freelencer ma możliwość zamieszczać też poświęcając własny czas i czekać, aż ktoś zgłosi się do niego. Natomiast nie w tym tkwi cały sekret. To, że kogoś zainteresujemy, nie znaczy wcale, że ta osoba lub firma będą zadowoleni z mojej pracy. Powinniśmy zatem wykonywać ją w sposób adekwatny. Musimy przykładać się do tego, pilnować terminów, utrzymywać stały kontakt tak, ażeby współpraca była przyjemna.

Więcej: ogłoszenia strony internetowe.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

Has one comment to “Zlecenia dla informatyków”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. Monika - Październik 18, 2015

    Szczerze dobry artykuł, niezmiernie mi się przydał, bowiem akurat szukałem odpowiedzi na te pytania. Będę zaglądał częściej.

You must be logged in to post a comment.