Fotoksiążka – czy warto ją mieć?

 

Postęp w fotografii jest ogromny. Kiedyś zdjęcia robiono zwykłymi aparatami, do których trzeba było kupować klisz. Miały one ograniczoną pojemność i nigdy nie było wiadomo, co na danym zdjęciu tak w rzeczywistości wyjdzie i czy w ogóle ono wyjdzie. Wszystko okazywało się dopiero po wywołaniu kliszy. Dzisiaj zdjęcia robi się cyfrówkami, ich jakość jest diametralnie inna. Można je wyretuszować. Już wręcz nie umieszcza się ichniejszym w albumach. Coraz popularniejsza staje się fotoksiążka. Co to takiego? To nic innego, jak nowoczesna forma albumu fotograficznego. Różnica polega na tym, że nie posiada w niej koszulek na zdjęcia. Strony są stronami, na których zdjęcia są jakby wtopione. Najkrócej mówiąc, to taka książka opracowana ze zdjęć.

Fotoksiążki zamawia się z okazji ślubu, z okazji chrzcin czy pierwszej komunii świętej. To zasadnicze uroczystości, z których metoda pamiątki jest właśnie foto książka. Jej wykonanie zwykle zleca się fotografowi, który partycypuje w uroczystości, fotografuje ją. W późniejszym czasie konieczne jest wybranie odpowiednich zdjęć. Czasem fotograf decyduje sam, najczęściej poprzedzają wybór fotografii, konsultacje z osobami, które zleciły wykonanie tego rodzaju albumu ze zdjęciami. Fotoksiążka ma ukazywać bardzo istotne chwile z przebiegu uroczystości. Dlatego wybór zdjęć jest ważną sprawą. Fotoksiążkę możemy kazać przygotować także ze fotografii, które opracowaliśmy poświęcając własny czas. Może ona posiadać dowolny zagadnienie, ma możliwość być zbiorem ulubionych zdjęć. Będzie dla nas wartościową pamiątką, bowiem bardzo dużo w wielu wypadkach sięgniemy po nią na półkę, niż po płytę, na której będzie zapisane dużo więcej fotografii.

Należy spostrzec: foto ksiazka

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

Has one comment to “Fotoksiążka – czy warto ją mieć?”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. Marcelina - Kwiecień 21, 2016

    Szczerze świetny artykuł, bardzo mi się przydał, ponieważ akurat szukałem odpowiedzi na takie pytania. Będę zaglądał częściej.

You must be logged in to post a comment.