Wygodne i bez wychodzenia z domu – otwórz konto przelewem

Kontrahentom już nie wystarczy fakt, że mogą założyć konto przez stronę www banku. Najczęściej samo otwarcie następuje przez stronę internetową, jednak żeby zdobyć pełną użyteczność klient musi podpisać umowę z bankiem, w ogromnej liczbie przypadków w obecności kuriera.

Całkowicie inne jest konto bez kuriera, do którego otwarcia nie jest konieczne spotkanie z kimś, kto prześle dokumenty, zweryfikuje naszą tożsamość spisując dane z dowodu osobistego oraz dodatkowo potwierdzi podpisanie dokumentów. Innowacyjne banki proponują swoim klientom: otwórz konto przelewem.

Jak to działa? Początek jest dokładnie taki sam w jaki sposób w sytuacji otwierania kont w bankach z udostępnioną obsługą internetową. Klient zakłada konto, podaje własne podstawowe dane, wyraża różnorodne zgody, w tym na przetwarzanie danych osobowych i przesyłanie przez bank wiadomości, po czym otrzymuje na podany adres mailowy lub SMS-em dane, potrzebne do zalogowania na konto internetowe.

Niektóre banki pozwalają na zalogowanie dopiero po podpisaniu dokumentów, ponieważ specjalny kod do logowania do usług bankowości internetowej wchodzi w skład dokumentów, przesłanych przez bank kurierem. Skoro tutaj nie posiada przesyłania dokumentów, klient musi się zweryfikować w inny sposób. Wystarczy, że z innego konta w innym banku, które jest założone na niego, dokona przelewu na jakąś kwotę i w ten sposób zweryfikuje własne dane , a dodatkowo uruchomi swoje nowe konto. Konto bez opłat, co przy stale wprowadzanych opłatach bankowych, posiada ze stuprocentową pewnością dla nabywców bardzo duże znaczenie.

Sprawdź: otwórz konto przelewem.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

Has one comment to “Wygodne i bez wychodzenia z domu – otwórz konto przelewem”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. Agnieszka - Luty 9, 2015

    Cieszę się, że natrafiłam na ten artykuł. Poszerzył on moją wiedzę i wydaje mi się, że zainteresuję się tym tematem jeszcze bardziej.

You must be logged in to post a comment.