Co na podłogę – dywany

To, w jaki sposób wykańczamy podłogę w danym pomieszczeniu w ogromnej mierze zależy od tego, jakie użycie ma dane pomieszczenie. O ile jest ono użytkowane w wielu przypadkach i przez kilka osób, świetnie jest zastosować na wykończenie podłogi materiał, który łatwo będzie utrzymać w czystości.

Takim na pewno są wykładziny PCV. Nie dość, że łatwo się je myje, to jeszcze nie posiada dużego dylematu z ichniejszym położeniem. Takie podłogi sprawdzają się w pomieszczeniach gospodarczych, w korytarzach i w kuchniach.
Wykładziny PCV tworzy się w tej chwili w tylu wzorach i barwach, że jest w czym wybierać. Kiedyś takie wykładziny kładło się także w łazienkach. Można je łatwo umyć i utrzymanie ich w czystości jest zwykłe. Ten rodzaj wykończenia podłóg nie jest kosztowny. Tanie wykładziny PCV dostaniemy w każdym sklepie, gdzie znajdują się materiały do wykończenia podłóg. Może nie koniecznie musi to być hurtownia dywanów, niemniej jednak salon gdzie sprzedaje się panele, wykładziny dywanowe i dywany na pewno będzie miał w swojej spisie produktów/usług takżerównież wykładziny PCV. Takie wykładziny sprzedaje się na metry bieżące, więc dobrze jest znać wymiary pomieszczenia, do którego chcemy kupić wykładzinę PCV. Zazwyczaj są one czterometrowe, więc taki wymiar należy brać pod uwagę, gdy zlicza się potrzebną ilość wykładziny. Wykładziny PCV raczej rzadko umieszcza się w salonach czy pokojach. Tutaj zwykle podłogi wykańcza się panelami, drewnem albo wykładziną dywanową. To pomieszczenia, do których nie wchodzi się prosto z dworu, zatem można sobie pozwolić na tego rodzaju wykończenie, bo nie będzie ono narażone na zbytnie brudzenie.
Zobacz: hurtownia dywanów.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

Has one comment to “Co na podłogę – dywany”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. Orzeszek - Lipiec 21, 2016

    Bardzo ciekawy tekst, warto go udostępniać.

You must be logged in to post a comment.