Najlepsze szczepy orzecha włoskiego

Orzechy włoskie cieszą się ogromną popularnością w naszym kraju. Niestety za kilogram obranych, przepysznych orzechów włoskich powinno się zapłacić, aż kilkadziesiąt pln. Jest to realnie dość znaczna suma, zwłaszcza jak za produkt, który każdy z nas może mieć bezpłatnie w swoim własnym ogródku.

Orzech włoski Jacek jest najpopularniejszą odmianę sprzedawaną w szkółkach ze względu na dużą ilość orzechów , a oprócz tego odporność na wszelkie szkodniki i choroby. Zasadzony orzech włoski szczepiony na pewno po kilku latach umożliwi wam się cieszyć własnymi, przepysznymi orzechami. Na swoje orzechy niestety będziecie musieli poczekać kilka lat, natomiast potem ich obfitość zdecydowanie wynagrodzi wam te wszystkie lata wymagania.
Profesjonalni sadownicy w każdej chwili kupują orzechy szczepione jedynie od szkółek, gdyż jest to najlepsze, przetestowane źródło dobrych drzewek. Szkółki są prowadzone przez specjalistów, którzy doskonale znają się na hodowaniu niewielkich drzewek orzechów włoskich. Możecie być więc pewni, że kupujecie najwyższej jakości drzewko, które doskonale przyjmie się w waszym ogródku. Po zasadzeniu wymarzonego drzewka na nieszczęście czeka was kilkuletnia opieka nad nim, zanim zaczną pojawiać się na nim pierwsze orzechy. Na pewno jednak wasze zasadzone drzewko wynagrodzi wam czas oczekiwania w postaci przepysznych orzechów. Zazwyczaj orzech włoski co roku posiada na sobie kilka kilogramów orzechów. Jego gałązki, aż się uginają od ich ciężaru, zatem na pewno wszyscy wasi domownicy spokojnie zaspokoją swój apetyt na przepyszne orzechy włoskie.
Więcej informacji: Orzech włoski szczepiony.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.