Projektowanie i wykonanie ogrodu

Cudownie zaaranżowany ogród stanowi wizytówkę naszego domu. Jednak jego zaplanowanie a także wykonanie wymaga odpowiedniej wiedzy, wieloletniego doświadczenia, kwalifikacji a także odpowiednich narzędzi zarówno do utworzenia planu, jak i również konkretnych prac w terenie. Właśnie dlatego warto korzystać z usług fachowych firm, które zajmują się projektowaniem oraz wykonywaniem ogrodów na zamówienie, takich jak planeko.

Ogród – etapy powstawania
Należy rozpocząć od tego, że projektowanie ogrodów wymaga wizji lokalnej, wymierzenia powierzchni przeznaczonej na ogród oraz uwzględnienia budynków. Dzięki zebranym w czasie oględzin informacjom możliwe jest stworzenie spersonalizowanego projektu koncepcyjnego. Taki projekt zawiera rzut z góry ogrodu z uwzględnieniem rozmieszczenia roślinności. Prócz tego klient otrzymuje spis zalecanej dla danego ogrodu roślinności, czyli konkretnych gatunków drzew i krzewów ozdobnych. Zazwyczaj przedstawione są dwa projekty koncepcyjne, po wybraniu jednego wariantu przez klienta nanoszone są poprawki zgodnie z jego wytycznymi.
Kolejnym etapem jest ogród wykonanie. Prace wykonawcze przebiegają w zgodzie z projektem wykonawczym, który zawiera: rzut z góry, porównanie ilościowe oraz jakościowe roślinności wraz z wykazem nasadzenia, jak też projekt nawierzchni oraz przekroje techniczne. Co bardzo istotne – firma oferująca projektowanie a także wykonywanie ogrodów gwarantuje także opis pielęgnacji jak i konserwacji określonych elementów ogrodu. Jeżeli nie pragniemy tych prac wykonywać własną pracą, możemy ją zlecić wykonawcy naszego ogrodu.
Dodatkowe informacje: trawnik z rolki.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.