Jak zaciemnić wnętrze – osłony na okna

Stolarka okienna oraz osłony stosowane na okna mają spore znaczenie dla bilansu energetycznego domu. Szczelne okna a także drzwi zapobiegają utracie ciepła z pomieszczeń, przez co zmniejszają rachunki za ogrzewanie w okresie zimowym. Stanowią bez wątpienia wizytówkę domu i pełnią także inne funkcje.

Warto zatem wybierać przetestowane produkty, przykładowo takie oferowane przez firmę atol, która funkcjonuje w biznesie od dawna.
Okna i ich osłony – co trzeba wiedzieć?
Bardzo wysokiej jakości okna to nie wszystko. Warto także zadbać o odpowiednie osłony, które w zależności od rodzaju spełniają różne funkcji. Zewnętrzne rolety stanowią efektywną barierę termoizolacyjną, która zatrzymuje przypływ gorącego powietrza latem a także zapobiega utracie ciepła zimą. Stanowią zatem bufor termiczny, zapewniający domownikom komfort termiczny. A przy tym, rolety stanowią także zabezpieczenie antywłamaniowe, które utrudnia dostanie się do środka. Pomiędzy wielu rozwiązań dedykowanych stolarce okiennej dużym zainteresowaniem cieszą się systemy do zaciemniania okien, takie jak rolety czy markizy. Markizy mogą być stosowane na balkonach a także tarasach i ze znakomitym skutkiem zabezpieczają nie tylko i wyłącznie przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ale też wiatrem czy deszczem. Ich poszycie zrealizowane jest z impregnowanego materiału, który wyróżnia się odpornością na wilgoć. Dzięki temu markizy są wytrzymałe i będą nam bardzo dobrze służyć przez wiele lat. Rolety mogą być stosowane zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Jest to rozwiązanie bardzo często wybierane dla domów oraz mieszkań.
Polecana strona: naprawa rolet tychy.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.