Rozwiązywanie zadań z matematyki

Rozwiązywanie zadań z matematyki to dla niektórych uczniów wyjątkowo ciężki obowiązek. Nic w tym dziwnego – nie prawie każdy ma tak duży talent, aby pojąć wszystko już od pierwszej lekcji. Gdy polecenia są zbyt skomplikowane, ukazują się zaległości. A to nie jest świetne, ponieważ zwykle następne działy bazują na tym, co uczeń powinien opanować już wcześniej.

Natomiast – bez obaw. To, że ktoś nie jest matematycznym geniuszem nie oznacza w tym samym momencie, iż zupełnie nie zrozumie danego działu. Wystarczy, że pojmie przynajmniej ogólne zasady. W tym celu należy jednak pokazać uczniowi, iż dane zadanie da się zrobić. Jeśli uczeń nie może pojąć skróconego sposobu, polecam zrobić zadanie tak, żeby wyłapać, na czym polegają dane braki.

Rozwiązanie zadania matematycznego ze szczegółowym opisem pomoże wręcz w naprawę skomplikowanych przypadkach. To ma możliwość pomóc zresztą nie tylko uczniom. Też korepetytorzy, którzy muszą radzić sobie niekiedy z naprawdę ciężkimi przypadkami, mają w ten metodę gotową pomoc. W końcu, o ile de facto się woli, można rozwiązać dane zadanie i jeszcze zrozumieć, jak to się robi!

Zadania z matematyki od tej pory nie powinny już sprawiać takiego dylematu. Niektórzy zapewne uważają, iż uczeń powinien do tego wszystkiego dojść sam, natomiast obecne tempo zdobywania treści nie zachęca tych mniej zdolnych do pracy. Ponadto o ile nie zrozumieją początkowego sposobu rozwiązywania, to będą cały czas popełniać te same niedociągnięcia i nie będą umieli ich wskazać. Gotowe rozwiązanie ma możliwość im pomóc w tym momencie wtedy, gdy wątpliwość pojawi się na drodze do dobrego wyniku.

Zobacz więcej: rozwiązywanie zadań z matematyki.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

Has one comment to “Rozwiązywanie zadań z matematyki”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. Monika - Marzec 27, 2015

    Gratuluję dobrego tekstu. Porady, jakie tutaj znalazłem są wartościowe.

You must be logged in to post a comment.