Biwakowanie dla dzieci

Któż z nas nie pamięta ze swojego dzieciństwa, kiedy w właściwie każde wakacje prosił rodziców, by choć jedną noc pozwolili mu spędzić na podwórzu, w namiocie, pod gwiazdami? Wiązało się to z niesamowitą przygodą i dreszczem emocji, które wywoływał nocleg na świeżym powietrzu, kiedy wokół panowały tajemnicze ciemności.

Inne wspomnienia łączą się z obozami harcerskimi, które stanowiły jedną z najczęstszych form spędzania wakacji. Wielką frajdę na tych wyjazdach sprawiało dzieciakom nocowanie pod namiotem, mimo że w bardzo wielu przypadkach warunki w nich panujące były dalekie od komfortu. W wielu wypadkach zdarzało się, że w czasie deszczu przeciekały, a po podłodze płynęły potoki deszczówki. Jednak to wszystko składało się na niezapomnianą przygodę, której wspomnienia towarzyszą przez pełne życie.

Popularne było też biwakowanie całą rodziną. Dwa tygodnie na polu namiotowym w zdecydowanej większości przypadków zostały odpowiednim sposobem na udane wakacje. W namiotach spędzało się niemałą część wakacyjnego życia: tu się spało, myło, gotowało, a w czasie brzydkiej pogody grało w kart i „państwa-miasta”.

Obecnie wyjazdy namiotowe są mniej popularne, zamiast nich wolimy luksusowe wczasy all inclusive w hotelach o najwyższym standardzie. Jednakże dzieci cały czas żądne są przygody, jaką oferuje spanie pod namiotem. Dlatego namioty dla dzieci to zakup coraz w ogromnej liczbie przypadków rozważany przez rodziców. Oczywiście są one o wiele lepszej jakości niż te sprzed lat. Nie ma mowy o przemakaniu w czasie deszczu, możemy być pewni, że dziecko nie zmarznie ani nie zmoknie w czasie noclegu. Namioty dziecięce można rozstawić również w domu, przy odrobinie wyobraźni dziecko będzie bawiło się, nocując w nim, równie poprawnie, co na zewnątrz.

Należy spostrzec: http://namiotydladzieci.pl.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.