Wspomaganie kierownicy

Elektryczne wspomaganie układu kierowniczego jest bardziej ekonomiczne niż wspomaganie hydrauliczne. Utworzone 20 lat temu wspomaganie elektryczne pomaga nam zaoszczędzić czas i pieniądze.
Zespół elektronicznego wspomagania kierownicy składa się z urządzenia sterującego, silnika, czujnika momentu obrotowego i czujnika prędkości jazdy naszego auta.

Na desce rozdzielczej pojazdu można zauważyć kontrolkę, która jest dodatkowym elementem i ma za zadanie informować nas o wszelkich nieprawidłowościach w działaniu wspomagania kierownicy.
Przykładowymi markami, których niektóre samochody mają elektryczne wspomaganie sa kia czy hyundai. Wspomaganie kia jest lekki, dzięki czemu niweluje się koszt do produkcji tych pojazdów. Awarie wspomagania kierowniczego zdarzają się stosunkowo rzadko, ale stanowią one zagrożenie dla nas i innych uczestników ruchu. Wspomaganie kierownicy kia jest używane przy każdej jeździe autem i należy dbać o czystość układu, ponieważ jest on narażony na działanie czynników umiejscowionych na zewnątrz, tj. rdza czy woda. W trakcie zbyt długiego i częstego skręcania kierownicą wspomaganie układu kierowniczego może się przegrzać. Podczas uszkodzenia możemy usłyszeć niepokojące odgłosy w maglownicy albo zauważyć blokadę kierownicy, lub za duży luz. Z maglownicy może być również wyciek. Trzeba się wówczas udać do mechanika.
Gdy nastąpi awaria możemy skorzystać z regeneracji maglownicy. Możemy też wymienić ją na nową. Jest to na nieszczęście droższy proces niż regeneracja, przy której możemy otrzymać analogiczny rezultat.

Polecam: wspomaganie kierownicy kia.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.