Wagi specjalistyczne

W większości zważenie konkretnych przedmiotów , a dodatkowo maszyn jest niezbędne, żeby były one dopuszczone do użytku. Natomiast, ażeby dokonać właściwego pomiaru takiego przedmiotu albo maszyny, będziemy potrzebowali odpowiednio przystosowanej wagi specjalistycznej.

Waga samochodowa – takie wagi znajdziemy najczęściej na stacjach kontroli pojazdów. Ich budowa pozwala błyskawiczne skontrolowanie ciężaru pojazdu, co jest wyjątkowo ważne w sytuacji wszystkich samochodów ciężarowych. Takie pojazdy samochodowe wymagają sprawdzenia wagi, której znajomość jest niezbędna do przeprowadzenia kilku czynności, takich jak: pobranie opłat za przejazd konkretną trasą, dopuszczenie pojazdu do ruchu, a również obliczanie możliwości ładunkowych.

Wagi kolejowe – taki rodzaj wag jest o wiele rzadziej spotykany, aniżeli ich samochodowy odpowiednik. Wagi kolejowe służą do pomiaru ciężaru całego pociągu, czyli wszystkich wagonów wraz z lokomotywą. Takie wagi są niebywale wytrzymałe, mają siłę obliczenia wręcz do stu ton, dzięki czemu są w stanie skontrolować wagę wręcz ciężkich transportów. W większości przypadków takie wagi możemy spotkać na kolejowych stacjach kontrolnych, gdzie bada się wagę oraz stan techniczny całego pociągu.

Kupując każdą wagę specjalistyczną, warto mieć na uwadze o obowiązku jej legalizacji. Legalizacja wagi ma możliwość być dokonana w każdym zakładzie specjalizującym się w naprawie wag. Dopiero po otrzymaniu dokumentu potwierdzającego legalizację, waga ma możliwość być w zgodzie z prawem dopuszczona do użytkowania.

Źródło: waga samochodowa

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

Has one comment to “Wagi specjalistyczne”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. Milkfish - Luty 12, 2015

    Szczerze świetny artykuł, wyjątkowo mi się przydał, ponieważ właśnie szukałem odpowiedzi na takie pytania. Będę zaglądał częściej.

You must be logged in to post a comment.