Pomoc w sytuacjach awaryjnych

 

Z każdym rokiem ruch na naszych drogach jest coraz większy. Dostęp do samochodu posiada coraz większe grono ludzi i ten trend prawdopodobnie przez najbliższe lata będzie postępował, bo nasycenie naszego rynku jest bez ustanku mniejsze niż w bardziej rozwiniętych państwach.

To bardzo dobra sytuacja, bo dzięki temu stale powiększająca się liczba osób ma okazję jeździć, zwiedzać nowe miejsca, posiada łatwiejszy i wygodniejszy dostęp do miejsc, do których przedtem w pewnych sytuacjach nawet nie marzyli, by się wybrać.

Ale jak w każdej sprawie i ta sytuacja ma własną ciemniejszą stronę o której niechętnie myśli ogromna spora większość kierowców.

Zwiększony ruch to niestety większe również niebezpieczeństwo wypadku, a rozmaity stan techniczny pojazdów, które wszak nie wszystkie są nowe, stwarza, że każdego ma możliwość zastać w trakcie jazdy przykra niespodzianka w postaci kraksy, czy awarii.

Niezbędna jest wówczas pomoc drogowa. Osoby, które przewidziały taką sposobność, korzystają w takiej okoliczności z ubezpieczenia assistance, dzięki któremu mogą wezwać pomoc i w współzależności od wykupionej opcji liczyć na przykład na holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu, naprawę na miejscu, jeżeli to możliwe, a dosłownie na pojazd zastępczy.

W gorszej sytuacji są Ludzie, którzy o to nie zadbali przed podróżą. Awaryjne wzywanie pomocy, a wyjątkowo sytuacje w których potrzebna jest laweta, są częstokroć bardzo kosztowne i mszczą się na osobach, które chciały na tym zaoszczędzić.

Na szczęście rośnie liczba osób, które zdają sobie z tego sprawę i adekwatnie wcześnie się przed tym zabezpieczają.

Zobacz: laweta Tychy.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.