Zioła i zdrowie

 

Coraz więcej osób choruje i odczuwa różnego rodzaju dolegliwości. W dzisiejszym świecie żyje się w stresie i pracuje pod presją. Bardzo niedużo czasu pozostaje nam, by prawidłowo zadbać o swoje zdrowie. A nierzadko wystarczy zwyczajnie zwrócić uwagę na to, czy w mojej okolicy nie znajduje się przypadkiem sklep zielarski.

Pomocy i ulgi w różnych dolegliwościach nie zawsze powinno się szukać w aptece. Zielarnia jest perfekcyjnym miejscem, w którym możemy zaopatrzyć się w naturalnego pochodzenia substancje lecznicze. Olej z czarnuszki, czy również inne oleje jak np olej arganowy, olej lniany, a także substancje tj. srebro koloidalne – wszystko to i wiele więcej oferuje nam sklep zielarski. Popularnie stosowane w chorobach wrzodowych jest siemię lniane. Osoby nie zaznajomione z tematyką ziół leczniczych na półkach mogą w większości wyszukać produkty o intrygująco brzmiących nazwach – między innymi koci pazur lub też czarci pazur. Zielarnia oferuje szeroką gamę towarów, przykładowo jagody goji stosowane w leczeniu reumatyzmu, balsam kapucyński czy również działającą uspokajająco melisę. Wspomniany olej z czarnuszki stosowany ma możliwość być między innymi w leczeniu trądziku – dolegliwości, z którą boryka się ogromna ilość nastolatków. Sklep zielarski jest również miejscem, w którym zaopatrzymy się w substancje wspomagające leczenie bardzo dużo ważniejszych chorób – między innymi w zioła na prostatę, a wręcz zioła na raka. W chorobach nowotworowych szczególnie pomocne mogą okazać się majeranek, mięta czy również obowiązkowy składnik pizzy – oregano.

Zobacz tutaj: jagody goji.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

Has one comment to “Zioła i zdrowie”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. KarolLilek - Lipiec 18, 2015

    Naprawdę dobry tekst, niezmiernie mi się przydał, bo akurat szukałem odpowiedzi na takie pytania. Będę zaglądał częściej.

You must be logged in to post a comment.