Walka z uzależnieniem

W dzisiejszych czasach uzależnienia dosięgają nas coraz częściej. W świecie zdominowanym przez technologię i internet, często dotyczą życia wirtualnego – to ono tak bardzo nas przyciąga i rozkazuje zapomnieć o realności. W chwilach słabości, takie ucieczki do innych światów, bywają niewiarygodnie zgubne i nawet zabójcze.

Wymaganie wiele determinacji, by przezwyciężyć niepotrzebne pragnienia; sporo siły i zawziętości. Każdego dnia ludzie zmagają się z swoimi uzależnieniami, niektórzy z nich poszukują pomocy, inni po prostu ją od siebie odrzucają. Może nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji…nie są świadomi faktu, że uzależnienie dopadło też ich.
Czasami do skorzystania z pomocy nakłonić musi bliska osoba; ktoś z rodziny lub przyjaciel. Jednym z ośrodków pomagającym chorym ludziom jest Ośrodek Terapii Uzależnień – Słoneczna; z ogromnym skutkiem pomaga przezwyciężać nałogi. Nałogi, które tak rzeczywiście są odzwierciedleniem ludzkich słabości. Leczenie Uzależnień – Ośrodek Słoneczna pomógł niejednej osobie dostać wewnętrzną siłę, która przezwyciężyła słabości. Pokazuje, że ludzie uzależnieni wcale nie są gorsi… Nie muszą być izolowani, wyśmiewani, nie muszą żyć na marginesie społecznym. Są zwykłymi ludźmi; takimi jak wszyscy. A ich uzależnienie to choroba, którą da się wyleczyć. Narkomania, alkoholizm, nadmierne granie w gry komputerowe – to wszystko można przezwyciężyć i żyć normalnie…
Warto wspomnieć, że życie ma się jedynie jedno. Jeśli nie weźmiemy sprawy w swoje ręce, to nikt nie zrobi tego za nas. Powinniśmy chcieć wyzdrowieć. Powinniśmy do tego dążyć. Tak by przeżyć życie jak najlepiej.
Źródło: Leczenie Alkoholizmu – Ośrodek Słoneczna.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.