Odpowiedni sprzęt do rehabilitacji dla niepełnosprawnych

Opieka nad osobą niemobilną na prawdę bardzo często nie powinno się do prostych. Chory może potrzebować pomocy dosłownie przy najprostszych czynnościach. Przetransportowanie osoby niepełnosprawnej ruchowo może być wyzwaniem, tym bardziej, o ile ma niesprawne cztery kończyny.

Podnośniki osobowe transportowo-kąpielowe umożliwiają bezpieczne przetransportowanie osoby z niepełnosprawnością z łóżka do łazienki. Dźwiganie osoby bezwładnej obciąża kręgosłup i stawy opiekuna, a ze względu na charakter pracy, musi on uważać także na swoje zdrowie. Na prawdę często zdarza się, że chorym opiekuje się rodzina,która nie ma takiego doświadczenia w sposobach na podniesienie osoby niepełnosprawnej. Podnośniki osobowe transportowo-kąpielowe jednocześnie odciążają opiekuna i zapewniają bezpieczeństwo choremu.
Niektóre podnośniki mogą być stosowane również w toalecie. Nie za każdym razem jest sposobność wjazdu takim urządzeniem do niewielkim wnętrz. Domowe toalety często są bardzo niewielkie, a znakomita większość chorych z niepełnosprawnościami mieszka we własnych domach. Wygodnym rozstrzygnięciem w tym przypadku mogą być wózki toaletowo prysznicowe.
Wózki toaletowo prysznicowe są szerokie i komfortowe. W siedzisku mają otwór, który pozwala załatwienie potrzeb fizjologicznych w przypadkach, kiedy niemożliwe jest użytkowanie z normalnej toalety. Pokryte są materiałem, który w intuicyjny sposób można wyczyścić i zdezynfekować.
Zarówno podnośniki osobowe transportowo-kąpielowe, jak i wózki toaletowo prysznicowe są dużym ułatwieniem w zabiegach pielęgnacyjnych chorych.

Polecana strona: schodołazy towarowe.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.