Co zrobić, gdy popęd jest zbyt niski?

Popęd seksualny stanowi bardzo istotną część ludzkiego życia. Pojawia się u nas w trakcie rozwoju organizmu i utrzymywany jest przez cały okres dorosły, aż do późnego wieku. Istnieje wiele aspektów, które posiadają wpływ na to, jaki poziom libido utrzymywany jest w naszym ciele.

Za jego zmniejszenie mogą odpowiadać między innymi przemęczenie czy ciągły stres, wyjątkowo gdy sporo pracujemy, a nasz zawód wymaga od nas sporego poświęcenia – nie tylko pod kątem fizycznym. W końcu spadek spowodowany może być także niezdrowym trybem życia, związanym z niewłaściwym odżywianiem lub brakiem aktywności sportowej, a także czynnikami naturalnymi, w jaki sposób chociażby menopauza. Kiedy stan ten utrzymuje się w dłuższej perspektywie, wymagana jest wizyta u lekarza, gdyż może posiadać to podłoże hormonalne, a wręcz być związane z chorobami psychicznymi. Obniżyć libido mogą również przeróżnego rodzaju leki, a mówiąc dokładniej – powodowane przez nie skutki uboczne.

Kiedy popęd seksualny jest zbyt niski, można wytworzyć wiele czynności, które pozwolą na jego zwiększenie. Przede wszystkim trzeba zdrowo się odżywiać i ograniczyć stres. Dobrym rozstrzygnięciem jest także urozmaicenie własnego życia seksualnego. Żele intymne, masaże, erotyczne gadżety, a nawet seksowna bielizna mogą posiadać zbawienny skutek. Dobrym wyjściem okaże się także intuicyjny, zdrowy sen. Kiedy niedużo śpimy, jesteśmy zmęczeni, a to poważnie wpływa na stan naszego organizmu. Podwyższyć libido można także farmakologicznie. Musi się to jednakże odbywać z uwzględnieniem konsultacji lekarskiej.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.