Co warto wiedzieć o cukrze

Istnieje sporo rodzajów cukru, co znaczy, że nie ma jednego „lepszego” rodzaju. Jednak niektóre cukry są zdrowsze niż inne. Cukier biały jest najczęstszym rodzajem i jest zwykle uważany za najzdrowszą opcję, ponieważ zawiera niewiele składników odżywczych lub nie zawiera ich wcale.

Brązowy cukier (który zazwyczaj ma smak melasy) może być też zdrowy, jeżeli już poszukujesz czegoś o większej słodyczy i ogólnej wartości odżywczej niż cukier biały.

Jeśli chodzi o wybór cukru do kupienia, istotne jest, aby zwracać uwagę na składniki produktu i poczytać etykietę – fakty żywieniowe. Cukier biały powstaje z trzciny cukrowej, a cukier brązowy z buraków cukrowych. Cukier brązowy jest mniej przetworzony niż cukier biały, zawiera mniej cukru i mniej kalorii.

Jeśli chodzi o wybór cukru do kupienia, wiele osób na prawdę bardzo często staje przed dylematem. Z jednej strony jest cukier biały, który zdaniem wielu osób jest bardziej niezdrowy niż cukier brązowy. Z drugiej strony są ludzie, którzy uważają, że zarówno biały, jak i brązowy cukier są analogicznie zdrowe, i że to od jednostki zależy, który cukier zakupić.

Cukier biały powstaje z trzciny cukrowej, a cukier brązowy z buraków cukrowych. Cukier biały zawiera więcej cukru niż cukier brązowy, niemniej jednak zawiera również melasę. Melasa jest produktem ubocznym procesu produkcji cukru i zawiera cukier, sód, wapń, magnez i chlorek. Niektórzy uważają, że melasa jest odpowiedzialna za niezdrowe właściwości białego cukru, ponieważ zawiera wysoki poziom cukru.

Niektórzy uważają, że brązowy cukier jest zdrowszy niż biały. Cukier brązowy jest mniej przetworzony niż cukier biały i zawiera mniej cukru i mniej kalorii. Brązowy cukier jest również zdrowszy, ponieważ zawiera przeciwutleniacze, błonnik i witaminy.

Ostatecznie to od jednostki zależy, jaki cukier zakupić. Istotne jest, aby zwracać uwagę na składniki produktu i poczytać etykietę z informacjami o wartościach odżywczych.
Zobacz więcej: który cukier jest najlepszy.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.