Jakie prace wykonywał Igor Mitoraj

Rzeźbiarstwo współczesne wzbudza duże emocje, jak również przyciąga wielbicieli sztuki nowoczesnej, czy także osoby, które szukają pięknych oraz wybitnych prac. Rzeźby Igora Mitoraja były teraźniejsze na pokazach oraz wystawach organizowanych przez najwybitniejsze galerie sztuki nowoczesnej między innymi w Paryżu i Mediolanie, niemniej jednak również w Nowym Jorku czy również na terenie Japonii.
Wybitne prace rzeźbiarskie – na co zwrócić uwagę?
Jeżeli jesteśmy zainteresowani sztuką, a szczególnie rzeźbiarzem, to na 100 procent doskonale znamy nazwisko Igor Mitoraj.

Jest to artysta rzeźbiarz, który urodził się a także kształcił w Polsce, a następnie rozpoczął własną karierę jako rzeźbiarz na zachodzie Europy, we Francji oraz Włoszech. Tam też uruchomił własną pracownię, gdzie powstawały jego wybitne prace, np takie jak Perseusz czy również Helios, które aktualnie możemy oglądać na portalach galerii nowoczesnej. Trzeba podkreślić, że Mitoraj w swoich pracach nawiązywał do pracy rzeźbiarzy starożytnych, a więc interesował się mitologią grecką oraz rzymską, którą starannie studiował przez lata pracy zawodowej. Warto dodać również o tym, że Igor Mitoraj rzeźba to duże rozmiary prac, które wzbudzały zachwyt, jak również były wystawiane w charakterystycznych punktach największych miast europejskich, takich jak Paryż Mediolan czy Kraków. Nie powinno budzić zaskoczenia, że ten artysta jest wciąż popularny pośród miłośników oraz znawców sztuki, którzy doceniają jego wielki talent, zaangażowanie oraz precyzję.

Źródło informacji: Rzeźby Igora Mitoraja.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.