W jaki sposób dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza

Wybór adekwatnego biustonosza nie jest rzeczą najłatwiejszą. Dla kobiety która przez kompletne obecne życie kupowała intuicyjne, tanie biustonosze może być niezrozumiałym fakt, że za porządny stanik trzeba w ogromnej liczbie przypadków zapłacić ponad sto zł. Podstawowe pytanie: czy jest opłacalne? Czy różnica będzie doprawdy aż tak znacząca?

Tak. Należycie dobrany stanik jest bardzo ważny. Nie musi być on priorytetowo ładny, najbardziej istotne by był zwyczajnie wygodny. Różnica w noszeniu stanika dopasowanego do wymiarów a zwyczajnego, jest ogromna. Dobrze dopasowany biustonosz jest dla kobiety noszącej go w większości wypadków nieodczuwalny szczególnie kiedy uprzednio ubierała zwykłe. Zdecydowana większość kobiet na nieszczęście kompletnie lekceważy odpowiedni dobieranie tej części garderoby. Większość nie potrafi na nieszczęście określić właściwie wymiarów swojego biustu co na nieszczęście jest podstawą przy wyborze dobrego stanika. By sprawdzić swoje wymiary powinno się na początku zmierzyć się pod biustem, bez założonego ubrania i stanika. Oprócz tego lekko ściskamy się miarką aby pomiar był poprawny. Możemy wykorzystać w tym celu taśmę centymetrową np. taką która wykorzystywana jest w krawiectwie. Następnie przystępujemy do pomiar w biuście. Realizujemy go na założonym miękkim staniku bez jakichkolwiek usztywnień. Ważne, ażeby właściwie podnosił biust. Obydwa pomiary przygotowujemy stojąc prosto. Wyjątek stanowi sytuacja w której piersi opadają, wtedy możemy pochylić się do przodu i pomiar tego typu utworzyć w poziomie. Podobnie jak w sytuacji pomiaru pod biustem delikatnie napinamy miarę.

świetny biustonosz musi posiadać odpowiednią wielkość miseczek, właściwą długość ramiączek i długośc pasa (wynikający z rozmiaru pod biustem). Czy pas biustonosza został dobrze dobrany najłatwie sprawidzć oceniając czy jego przód, boki i tył są na tym samym poziomie. Miseczki które zostały należycie wyselekcjonowane rozdzielają piersi a druciki utrzymujące miseczki pod biustem przylegają do ciałą. Długość ramiączek powinna być tak ustawiona ażeby piersi w staniku były lekko unisione. Powinien być to jednocześnie taki poziom uniesienia biustu z którym dobrze się czujemy. Ramiączka w żadnym wypadku nie powinny uwierać ramion, jeśli tak się dzieje oznacza to, że są zbyt krótkie.

Więcej: jak dobrać rozmiar biustonosza.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.