W jaki sposób bezpiecznie przechowywać dane cyfrowe?

Każdy z nas posiada dane w postaci cyfrowej, które są najbardziej istotne i w żadnym wypadku nie powinny ulec zniszczeniu. Najważniejsza zasada bezpiecznego przechowywania danych mówi o tym, ażeby nie przechowywać kopii zapasowych w jednym miejscu. Wskazane jest ażeby, kopie zapasowe wyszukały się w co najmniej dwóch różnorakich lokalizacjach.

W ten sposób zabezpieczamy wszystkie konieczne dla nas czy dla naszego biznesu informacje przed ewentualną kradzieżą sprzętu czy na wypadek zdarzeń takich jak zalanie czy pożar.
W jaki sposób przechowywać cenne dane?
W pierwszej kolejności powinno się podkreślić, że bezpieczne przechowywanie danych pozwala skorzystanie z usług firm, które umieszczają nośniki informacji, czyli np dyski twarde, taśmy, płyty CD czy DVD w bezpiecznych lokalizacjach. Taka archiwizacja danych cyfrowych zabezpiecza nas przed ich utratą w wypadku zdarzeń, na które nie mam wpływu i których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. W sytuacji funkcjonowania firm konieczne jest postanowienie warunków przechowywania dysków twardych z backupem danych. W praktyce znaczy to, że należy z przedstawicielem firmy zewnętrznej ustalić zasady odbierania nośników danych, między innymi częstotliwości tych odbioru. Dzięki usłudze takiej jak przechowywanie dysków twardych minimalizujemy ryzyko utraty bardzo istotnych dla funkcjonowania naszej firmy informacji. Ponadto, nie pozwalamy, ażeby poufne informacje wyciekły na zewnątrz i trafiły do niepowołanych rąk, czyli np do naszej konkurencji. Warto zatem korzystać z usług bezpiecznego przechowywania cennych informacji cyfrowych.

Sprawdź tutaj: bezpieczne przechowywanie danych.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.