Nauka obsługi komputera a rynek pracy

Na ten czas coraz więcej usług przenosi się do sieci. Wiele formalności wciąż można załatwiać w tradycyjnych stacjonarnych placówkach, natomiast użytkowanie z rozwiązań internetowych jest często premiowane przez usługodawców mniejszymi kosztami obsługi oraz dodatkowo łatwiejszym dostępem do treści.

Specyfikacją jest już opłacanie abonamentu za poradą przelewu albo karty debetowej bądź kredytowej.
Jednak osoby starsze, powyżej 50. roku życia, mogą mieć kłopoty z wykorzystaniem nowych technologii, gdyż wychowały się bez nich. Poruszają się w tym obszarze znacznie mniej swobodnie, dlatego nauka obsługi komputera może wiązać się dla nich z dużym stresem, a dzieci i wnuki rzadko mają cierpliwość i czas dla seniorów wymagających szczególnej sugestie i cierpliwości. W pokonywaniu barier najlepiej pomocni są wyszkoleni wolontariusze działający w organizacjach non-profit i organizujący szkolenia w domach kultury, bibliotekach i innych tego typu instytucjach.
Dla seniorów z nieco większym doświadczeniem w obsłudze komputera, ale chcących zgłębić bezsporne tematy w sposób bardziej dokładny, pomocny może być kurs komputerowy on-line. Stosownie wykonany kurs sprawi, że nauka obsługi komputera będzie przygodą, a nie mordęgą. Możliwe spektrum tematyki takich kursów jest szerokie. Ma możliwość obejmować obsługę edytorów tekstów i arkuszy kalkulacyjnych, skryptów do przygotowywania prezentacji, zaawansowane wynajdowanie treści w sieci, bankowość internetową i wiele, wiele innych. Kurs komputerowy powinien być wykreowany z analizują o możliwych bieżących potrzebach i przekonywać uczestników, że nabyta wiedza i kwalifikacji dają się wprost zastosować.
Dodatkowe informacje: kurs komputerowy Kraków.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.