Jak tworzyć wartościowego bloga

Niejedna osoba marzy o tym, aby gdzieś, kiedyś, w nieokresowej przyszłości założyć swojego bloga internetowego lub stronę www i posiadać swój własny ‘kawałek Internetu’. W wielu tych ludziach jest pragnienie podzielenia się własną wiedzą z jakiejś dziedziny, swoim hobby, pokazania galerii zdjęć czy amatorskich filmików, relacji z podróży i tym podobnych. Jednak kiedy coraz bardziej pasjonują się tym tematem i podejmują pierwsze próby założenia strony, okazuje się że to nie jest do końca tak łatwe jak mogłoby się wydawać.

W końcu inne strony, oglądane w sieci wydają się takie nieskomplikowane i przyjazne dla użytkownika… jednakże wyłącznie ich autorzy wiedzą, ile za tym łatwym wyglądem kryje się linijek kodu wpisanych przez programistę. Dla osób które przeraża taka możliwość, pozostaje jeszcze założenie bloga internetowego na darmowej platformie blogerskiej, z gotowym szablonem. A o ile i taka forma im nie odpowiada, mogą w każdej sytuacji poprosić o pomoc specjalistę. Natomiast samo założenie strony to jeszcze nie wszystko, dosłownie o ile zapełniona jest interesującą, wartościową tekstem, musi być stosownie wypromowana w internecie, tak by mogła dotrzeć do niej jak największa ilość osób – tutaj przydatne będzie pozycjonowanie, które również da się wykupić u fachowców, działających samotnie, lub w ramach agencji marketingowej. Dzięki temu później pisanie bloga będzie mogło zamienić się w pracę, za sprawą uzyskiwanych z niego uposażeń.
Rodzaje uposażeń osiąganych z blogowania Osoby posiadające blogi internetowe, w większości przypadków nie ukrywają, że ich popularność i częste odwiedziny użytkowników, wiążą się z uzyskiwaniem przez nich pewnych dochodów. W Polsce może nie jest to jeszcze aż tak popularne zjawisko, jednakże w Stanach Zjednoczonych albo zachodniej Europie mamy wiele przykładów blogerów – milionerów. No właśnie, ale jak dochodzą oni do swoich fortun? Dochód uzyskiwany przez blogowanie można podzielić na 2 kategorie: bezpośredni i pośredni. O pierwszym możemy mówić wówczas, kiedy czytelnicy blogów sami płacą za coś, co na tej stronie się znajduje – przykładowo sposobność ściągnięcia jakiegoś pliku, dostęp do określonej wiedzy, kursu czy ebooka itd. Dochód pośredni to taki, który uzyskiwany jest na przykład przez wyświetlanie reklam lub afiliację. Jednak aby można było mówić o jakichkolwiek dochodach, trzeba się nastawić na sporo pracy i cierpliwości.

Artykuł powstał przy współpracy z fdt.biz.pl oraz przy wykorzystaniu wikipedia.org.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.