Bezpieczeństwo twoich danych na dysku i w chmurze

 

Bezpieczeństwo online jest najistotniejszym zagadnieniem, a dosłownie wyzwaniem dla wielu osób , a dodatkowo instytucji działających na rynku. W bardzo wielu sytuacjach można w mediach usłyszeć o wyciekach poufnych danych, atakach hakerskich, które dokonują dość dużo spustoszenia w systemach informatycznych.

Z drugiej strony nastąpił gwałtowny rozwój usług oferujących przechowywanie danych w tak zwanej „chmurze”, co umożliwia dociążyć dyski naszych domowych urządzeń. Jednakże nie posiadamy pełnego zaufania do tego typu gromadzenia danych: fotografii i filmów, dokumentów i innych plików.

Bezpieczne przechowywanie danych to wielkie wyzwanie dla wszystkich tych, którzy tego typu usługi oferują. Nie chodzi tutaj tylko o samo bezpieczne przechowywanie kopii ale też przekonanie użytkowników globalnej sieci do takiego rodzaju gromadzenia danych. Należy ich przekonać, że jest to powszechne, bezpieczne na równi z bezpieczeństwem dysków fizycznych.

Przechowywanie danych na zewnątrz, na przykład na dyskach zewnętrznych jest takim kompromisem wśród chmurą, a dyskiem w komputerze. Pozwala go odciążyć, a jednocześnie daje szansę na tworzenie kopii zapasowych poważnych plików, a również pozwala do nich szybki dostęp.

Przyszłościowe sposoby przechowywania danych powoli wchodzą do normalnego użytku. Dzięki coraz lepszym zabezpieczeniom, posiadamy możliwość wykorzystywania nich w metodę bezproblemowy, pozwalający uniknąć podejrzeń i wątpliwości co do tego, że nasze dane zostaną wykradzione oraz wpadną w niepowołane do ich oglądania ręce.

Zobacz: przechowywanie danych na zewnątrz.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

Has one comment to “Bezpieczeństwo twoich danych na dysku i w chmurze”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. JaSebastian - Czerwiec 17, 2015

    Ciekawie napisany tekst, który jest niesamowicie przydatny. Gratuluję pomysłu.

You must be logged in to post a comment.