AMP – co warto wiedzieć?

Tworzenie stron www może być zajęciem dość czasochłonnym. Jest wiele dostępnych rozwiązań, które pozwalają ten proces przyspieszyć i ułatwić. Dzięki temu nie należy posługiwać się kodem, ażeby utworzyć stronę www.

Tego typy platformy umożliwiają użytkownikom wykorzystywanie z gotowych szablonów, które zapewniają pełną funkcjonalność, ponadto za pomocą odpowiednich wtyczek może ona zostać jeszcze rozszerzona o dobrane potrzebne nam funkcje. O ile jednakże zależy nam na bardzo szybko ładujących się na urządzeniach mobilnych portalach internetowych warto zapoznać się z AMP.
AMP (ang. Accelerated Mobile Pages) to platforma dla języka HTML. Jej kluczowym misją jest ułatwienie budowy stron www, które powinny cechować się głównie szybkością działania oraz zoptymalizowaniem kodu. A więc ampscript można rozumieć jako język HTML, które podlega jednak pewnym ścisłym wymogom. Dotyczą one przede wszystkim wydajności. Ułatwieniem jest to, że znacząca większość znaczników z języka HTML jest identyczna jak w AMP.
Co jeszcze powinno się mieć świadomość tego o AMP?
Strony tego typu mogą być zapisywane w pamięci podręcznej i wczytywane prawie natychmiast. Za pomocą tego języka można również zbudować reklamy oraz wiadomości mailowe. W korzystaniu z tego użytecznego systemu przydatnym narzędziem jest ampscript editor, który daje możliwość szybkie projektowanie stron w języku AMP. Prócz tego platforma oferuje także inne przydatne rozwiązania takie jak learn ampscript. Jest to z całą pewnością rozwiązanie stwarzające sporo możliwości.
Polecamy: ampscript editor.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.