Zwalczanie insektów – skutecznie i tanio

Deratyzacja- co warto mieć świadomość tego? Jest to zabieg, dzięki któremu usunięte zostają rozmaite gryzonie, m.in szczury. Są niebezpieczeństwem dla ludzi, ze względu na to, że przenoszą róznorodne choroby zakaźne.

Zabieg ten bez wątpienia jest koniecznością właściciela lub zarządcy budynku. Do zwalczania ich wykorzystuje się metody biologiczne, chemiczne, fzyczne a także mechaniczne. Można do nich zaliczyć: pułapki, karmniki oraz chwytacze. Zależnie od rodzaju gryzonia, oraz od miejsca, w którym występuje- dobierana jest dobrze dopasowana do tego metoda.
Co eliminuje dezynsekcja?
Między innymi jest to walka z różnego rodzaju insektami, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Likwiduje się owady, ale także ich jaja oraz larwy. Zabieg ten wytwarza się w budynkach mieszkalnych, w zakładach pracy a także na otwartym terenie. Dezynsekcje przeprowadza się w przede wszystkim ze względów sanitarnych oraz gospodarczych. Bardzo podobnie, jak w sytuacji deratyzacji używa się metod: fizycznych, mechanicznych, biologicznych, chemicznych. Można wyróżnić dezynsekcje ozonem, uszczelnianie budynku, oraz użycie rozmaite opryskiwaczy. Do owadów, które są poddawane dezynsekcji zalicza się: prusaki, pluskwy, komary, karaluchy a także wszy.
Dezynfekcja, czyli odkażanie
Jest to zabieg, który ma na celu zlikwidowanie chorobotwórczych wirusów i bakterii z naszego otoczenia. Odkażanie przeprowadza się na powierzchniach, które mogły ulec skażeniu różnego rodzaju mikroorganizmami m.in grzybami. pasożytami, wirusami. Aby dezynfekcja przebiegałą prawidłowo, prawie każde zlecenie jest traktowane jedostkowo, by dobrać odpowiednią metodę zwalczania bakterii. W sytuacji odkażania stosuje się metody fizyczne, przykładowo: lampy UV, chemiczne, na przykład: ozonowanie oraz metody termiczno-chemiczne.

Źródło: deratyzacja Konin.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.