Zespół downa organizacje – wsparcie finansowe

Każdego roku do końca kwietnia mamy obowiązek rozliczyć się z urzędem skarbowym, warto wspomnieć jednakże o tym, że jest to również sposobność przekazania jednego procenta podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Co za tym idzie, przekaż podatek to możliwość wsparcia działalności wybranej przez nas organizacji, która pomaga np rodzicom oraz opiekunom, którzy zajmują się dziećmi cierpiącymi na zespół Downa.
Pomoc dla organizacji pożytku publicznego – na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Każdy z nas może pomóc organizacjom a także stowarzyszeniom, które wspierają na przykład rehabilitację dzieci chorych czy też cierpiących na zespół downa.

Taką możliwością jest przekazanie jednego procenta podatku dochodowego. Warto pamiętać o tym, zespół downa wsparcie finansowe to pomoc ukierunkowana do organizacji czy też stowarzyszeń, które udzielają między innymi rozbudowanego wsparcia, w tym rehabilitacyjnego dla osób cierpiących na zespół downa, jak także wsparcie dla ich rodziców a także opiekunów. Działalność statutowa takich organizacji to coraz częściej także organizowanie warsztatów, kursów czy też szkoleń dla rodziców, ale również organizowanie turnusów wycieczkowych a także rehabilitacyjnych dla dzieci oraz młodzieży z zespołem downa. Warto mieć na uwadze o tym, że zespół downa jako zespół wad wrodzonych wymaga fachowej opieki przykładowo ze strony rehabilitantów, fizjoterapeutów, ale też lekarzy profesjonalistów czy też psychologów. Warto zatem wspierać te organizacje, które udzielają wsparcia opiekunom i rodzicom dzieci z zespołem Downa.

Więcej informacji na stronie: zespół downa ile żyją.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.