Właściwości suszonej babki lancetowatej

Suszone ziele babki lancetowatej, znane również jako babka lancetowana, to roślina z rodziny babkowatych, która od wieków wykorzystywana jest w medycynie ludowej i naturalnej. Jej nazwa pochodzi od charakterystycznych lancetowatych liści, które są zasadniczym elementem tej rośliny.

Babka lancetowata jest ceniona przede wszystkim ze względu na swoje właściwości lecznicze.

Zawiera sporo cennych składników, takich jak śluzy, flawonoidy, garbniki a także sole mineralne. Dzięki temu ma działanie przeciwzapalne, łagodzące podrażnienia oraz wspomagające gojenie się ran.

Suszone ziele babki lancetowatej jest na prawdę bardzo często wykorzystywane w postaci naparów, nalewek czy maści. Napar z babki lancetowatej może być stosowany przy różnego rodzaju dolegliwościach układu oddechowego, takich jak kaszel, katar czy stan zapalny gardła. Ma również właściwości łagodzące podrażnienia skóry, dlatego może być stosowany zewnętrznie przy oparzeniach, ukąszeniach owadów czy łagodnych oparzeniach słonecznych.

Warto natomiast pamiętać, że choćby babka lancetowata ma wiele korzystnych właściwości, nie zastępuje ona leczenia zalecanego przez lekarza. Przed zastosowaniem jakichkolwiek preparatów z babki lancetowatej warto skonsultować się z ekspertem, szczególnie o ile chodzi o stosowanie u dzieci, kobiet w ciąży czy osób z chorobami przewlekłymi.

Podsumowując, suszone ziele babki lancetowatej, czyli babka lancetowana, to roślina o wielu korzystnych właściwościach leczniczych. Choć wykorzystywana jest od wieków w medycynie naturalnej, należy pamiętać o ostrożności i konsultacji z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek preparatów z tej rośliny.

Zobacz także: babka lancetowata.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.