Testy do policji

Zawód policjanta cieszy się w Polsce narastającym zainteresowaniem. Cyklicznie rosnące płace, wzrost zapotrzebowania na policjantów oraz sporo udogodnień, które przysługują funkcjonariuszom to tylko kilka z punktów, które zachęcają młodych ludzi do rozpoczęcia swojej ścieżki zawodowej właśnie w tym kierunku. Ażeby zostać kwalifikowanym funkcjonariuszem, trzeba odbyć testy do policji, ponieważ nie można dostać się tam w tym samym momencie.

Jak faktycznie wygląda rekrutacja do policji?
Testy do policji – 4 główne etapy rekrutacji
Chcąc dostać się do policji, na początku trzeba zgłosić się do odpowiednich placówek i złożyć wymagane dokumenty. Następnie wyznaczone zostaną nam poszczególne egzaminy oraz testy, które musimy pozytywnie zaliczyć. Testy do policji składają się z 4 głównych etapów. Mowa tutaj m.in. o teście wiedzy ogólnej, teście sprawności fizycznej, multiselect (testy psychologiczne) oraz o rozmowie kwalifikacyjnej. By rekrutacja do policji zakończyła się wynikiem pozytywnym, powinno się z każdego z tych testów pozyskać odpowiednią ilość punktów.
W przypadku testu wiedzy ogólnej, maksymalny próg punktów, który można uzyskać wynosi 40. Natomiast w sytuacji testu sprawności fizycznej, multiselect oraz w rozmowie kwalifikacyjnej, maksymalna liczba punktów, którą można uzyskać z poszczególnych testów wynosi 60. Razem jest więc do uzyskania aż 220 punktów. W przypadku, gdy testy do policji zakończą się niepowodzeniem już na samym początku, przykładowo. przy testach sprawnościowych, to przysługuje nam prawo do kolejnego podejścia, lecz dopiero za 6 miesięcy.
Zobacz także: testy policja.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.