Projektowanie murali

Sztuka uliczna cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Jest to z całą pewnością jeden z najlepszych możliwości na ozdobienie brzydkich bloków , a dodatkowo murów, które już dawno przeżyły własne zdecydowanie najlepsze lata świetności. Malowanie murali cieszy się też coraz większą aprobatą społeczną.

Jeszcze kilka lat temu znakomita większość osób uważała murale za akt wandalizmu , a ponadto niszczenia czyjejś własności. Obecnie przepiękne murale miejskie stały się ozdobą miasta i powstają nawet specjalne mapy, na których są zaznaczone wszystkie najważniejsze dzieła sztuki ulicznej. Jeśli zatem poszukujecie sposobu na ozdobienie brzydkiego bloku lub muru, to warto zainwestować swoje środki finansowe w najlepszych artystów, którzy oferują malowanie muralu.
Pierwszym krokiem jest oczywiście stworzenie koncepcji , a dodatkowo projektu danego muralu, ażeby pasował on do otoczenia. Projektowanie murali nie jest z całą pewnością łatwe i najczęściej wiąże się ze sztuką kompromisów. Z jednej strony artysta musi stworzyć własne niepowtarzalne dzieło, niemniej jednak z drugiej strony musi działać zgodnie z zamierzeniami klienta. Warto dać dla artysty jak największą możliwość swobody, jednakże zwracając uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Każda sztuka powinna przede wszystkim łączyć ludzi, a nie ich dzielić. Warto zatem upewnić się, że artysta nie sięgnie po kwestie bardzo czułe albo dosłownie obraźliwe dla Obywateli polski. Oczywiście nie każdy z nas zrozumie mural przedstawiający postacie święte na budynku starego bloku uznając to za zwykłą profanację symboli religijnych.
Sprawdź również informacje na stronie: murale projekty.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.