Preparaty do obróbki stali

W przypadku obróbki stali nierdzewnej należy stosować odpowiednie technologie, jak również stosownie dobrane preparaty chemiczne przeznaczone np do oczyszczania powierzchni. Warto być świadomym, że trawienie i pasywacja to etapy obróbki chemicznej, w których używa się preparaty oparte przykładowo na kwasie azotowym o silnych właściwościach trawiących.
Preparaty do obróbki chemicznej – co należy wiedzieć?
Na początku powinno się wyjaśnić, że przed obróbką chemiczną powinno się powierzchnię stali nierdzewnej w odpowiedni sposób przygotować.

W tym celu wykorzystuje się preparaty które oczyszczają powierzchnię z zabrudzeń, z cząstek żelaza czy też nalotów, które powstały w wyniku obróbki termicznej czy też mechanicznej stali. Warto wspomnieć, że następnym etapem jest trawienie stali. Jeśli chodzi o ten stopień, tutaj klienci także mają bogaty wybór profesjonalnych preparatów chemicznych, ponieważ są to przykładowo środki przeznaczone do użycia miejscowego, np takie jak pasta trawiąca, którą używa się do trawienia spoiw. Należy jednak pamiętać o tym, aby przy aplikowaniu tego środka używać tylko aplikatory kwasoodporne. Warto wspomnieć także o tym, że wytrawianie stali nierdzewnej to także możliwość zastosowania preparatów do aplikowania natryskowego, takich jak bejca trawiąca. Taka bejca jest dostępna w postaci żelu, dzięki czemu dobrze utrzymuje się na powierzchniach pionowych. Dopiero po etapie trawienia następuje kolejny stopień, czyli pasywacja, a zatem przywracanie warstwy ochronnej stali nierdzewnej.

Polecana strona: trawienie stali.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.