Jakie są niezbędne uprawnienia do prac na wysokości?

Obecnie powstaje coraz więcej wysokich i przeszklonych budynków. Coraz więcej budynków to budynki kilkunastopiętrowe albo wręcz więcej. Stąd też do prac związanych z konserwacją, czyszczeniem i odnawianiem tych budynków niezbędni są fachowcy, którzy umieją utworzyć usługi alpinistyczne i wysokościowe.

Czym są usługi alpinistyczne?
Alpinizm w największym skrócie kojarzy się z rozrywką, natomiast obecnie prace alpinistyczne na wysokości są też wykonywane w sytuacji bardzo wielu budynków. Im są one wyższe, tym nie najłatwiej zadbać o elewację czy również szyby w klasyczny sposób, przy wykorzystaniu standardowych technik prac na wysokościach. Stąd też właśnie istnieje alpinizm przemysłowy, dzięki tego typu usługom można zadbać o odpowiednią opiekę nad budynkiem. Osoby zajmujące się realizacją tego rodzaju usług muszą posiadać odpowiednie uprawnienia do prac na wysokościach.
Jakie uprawnienia są wykonane do prac na wysokościach?
Za prace na wysokościach uznawane są wszelkie działania, które realizuje się na wysokościach powyżej 1 metra nad ziemią. Odpowiednie warunki, które muszą być spełniane przez pracowników a także właścicieli firm w zakresie takich kwestii opisane są Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Regulacje ustalone w tym rozporządzeniu stosowane są zarówno jeżeli już chodzi o prace alpinistyczne na wysokości, jak także w sytuacji prac na niewielkiej wysokości. Wszystkie firmy zajmujące się pracami na wysokościach muszą mieć akredytację, która obejmuje 30 godzin szkolenia.

Zobacz również: prace alpinistyczne na wysokości katowice.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.