Do czego przydadzą się panele akustyczne

Pamiętam jak kiedyś lubiłam videoblogi znanych twórców. Oglądanie z zachwytem weszło mi w nawyk. Podczas jednego z nagrań zastanawiałam się: Jak to jest zbudować wideo? W tym celu zaczęłam interesować się sprzętem a także wyposażeniem do nagrywania.

Oto moje wnioski.
Pierwszy krok – bardzo dobry sprzęt? Bez niego branża video nie może istnieć. Zanim zakupić panele akustyczne zajmij się poszukiwaniem sprzętu. Pierwsze, co powinieneś zrobić to posiadać sprzęt do nagrywania. Może to być aparat a także kamera.
Jeśli chodzi o nagrywanie z telefonu to konieczne jest posiadanie sprzętu wysokiej marki. Twój telefon musi kosztować. Nie ma innego wyjścia. Wraz z ceną w każdej sytuacji idzie wspaniała jakość. Gdy kupisz telefon powyżej 1 tysiąca pln masz pewność nagrań najwyższej jakości.
Nieco mniej wygodną opcją jest kamera. Umożliwia ona na zdecydowanie wyższą jakość i cenę. Nagrania z kamery bardzo dużo różnią się od video z telefonu. W dodatku warto dokupić także mikrofon.
Drugi krok – studio nagrań? O ile nie chcesz nagrywać w plenerze. Warto tworzyć swoje studio. Do tego celu przydarzą się panele akustyczne śląsk oraz inne sprzęty. Do sprzętu nagrań zalicza się m.in. oświetlenie oraz statywy. Niezbędny może się okazać green screen. Płachta w jednolitym kolorze daje możliwość na stosowanie pewnej techniki obrazu. Polega ona na zamianie tła na komputerowy obraz. By należycie wygłuszyć pomieszczenie wspomnieliśmy o panele akustyczne do studia. Dzięki nim Twoje nagrania nie będą zagłuszane przez inne dźwięki z zewnątrz.
Zobacz więcej: panele akustyczne śląsk.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.