Dane osobowe a niechciane połączenia

Spora większość z nas korzysta z telefonów komórkowych, które z całkowitą czyli stu procentową pewnością ułatwiają zarówno pracę, jak również załatwianie codziennych spraw czy również utrzymywanie kontaktów towarzyskich. Na prawdę często jednakże zdarza się tak, że przychodzą do nas niechciane połączenia. Pamiętajmy o tym, że mogą być to nie tylko numery niebezpieczne, ale też niechciane rozmowy powiązane np z usługami, którymi jesteśmy zainteresowani.

Dlatego też warto korzystać z funkcjonalnych stron www, gdzie znajdziemy aktualne przepisy dotyczące przykładowo przepisów prawa związanych z usługą telemarketingu.
Co zrobić gdy dzwonią nieznane numery?
Każdy z nas miał przynajmniej raz problem z nieznanym numerem, który na prawdę bardzo często pojawiał się na wyświetlaczu komórki. Wiele osób zastanawia się, co zrobić w takiej sytuacji, czy odebrać połączenie, czy raczej nie ryzykować. Warto mieć na uwadze o tym, że w takich sytuacjach bardzo często dzwonią do nas telemarketerzy, którzy pragną nam zaproponować różne towary a także usługi, niemniej jednak bardzo często nie są nam potrzebne i nie jesteśmy nimi zainteresowanie. Ponadto konsumenci telefonów komórkowych powinni uświadomić sobie, że w polskim nieomalże obowiązują dokładnie sprecyzowane przepisy, które dotyczą zagadnień takich jak numer telefonu a dane osobowe. Mamy prawo w głównej mierze wycofać uprzednio udzielone potwierdzenia marketingowe. Warto zatem być na bieżąco ze swoimi prawami, aby móc zachować się w prawidłowy sposób w sytuacji, kiedy na przykład jesteśmy nękani telefonami ze strony telemarketerów.

Warto zobaczyć: numer telefonu a dane osobowe.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.