Czym jest trwały druk na plexi

Wraz z rozwojem metod nadruku pojawiło się coraz więcej możliwości oraz materiałów, które można zadrukować dowolną grafiką lub zdjęciem. Świat druku przeżywa kolejną ekspansję, ponieważ nie oznacza już tylko materiałów reklamowych, a coraz śmielej wchodzi w obszar dekoracji zewnętrznych i wewnętrznych.

Nowoczesną metodą udekorowania pomieszczeń, nadania niepowtarzalnego, zindywidualizowanego efektu jest bezpośredni nadruk na plexi.
Bezpośredni druk na plexi, lub inaczej na płycie PMMA, to sposób druku polegający na na pokryciu powierzchni plexi specjalnymi tuszami, utrwalanymi promieniami UV.
Najczęściej, ponieważ produkt jest przezroczysty jak szkło, druk wykonuje się na tylnej stronie plexi – dzięki czemu otrzymujemy efekt szklanego obrazu, jakby zatopionego pod powierzchnią akrylu, a w efekcie wytrzymałego na zarysowania, gdyż czyszcząc taki obraz nie przecieramy powierzchni druku.
Obrazy na plexi cechują się niezwykłą żywotnością, pięknymi kolorami i piorunującym efektem wizualnym. Nie jesteśmy zobligowani do korzystania ze specjalnie przygotowanych obrazów do druku,
z powodzeniem możemy wykorzystać jakiekolwiek zdjęcie na plexi. Druk na pleksi ze zdjęcia, które wykonaliśmy sami z pewnością pozwoli nam uzyskać niepowtarzalny efekt, udekoruje nasze mieszkanie pięknymi chwilami choćby tymi przeżytymi wspólnie z rodziną.
Obrazy na plexi sprawdzą się w dużym, jak i małym formacie, możemy zdecydować się również na podświetlenie takiego obrazu od tyłu – nie znam nikogo, komu nie spodobałyby się podświetlane wydruki na plexi.
Miejsc, w których możemy zawiesić takie obrazy nie sposób zliczyć – plexi do salonu będzie tak efektowne jak plexi w kuchni czy pleksi w łazience.
Źródło: zdjęcie na plexi.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

Has one comment to “Czym jest trwały druk na plexi”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. Monika - Kwiecień 8, 2017

    Przydatny tekst, zwięzły, konkretny.

You must be logged in to post a comment.