Czy warto grać na konsoli?

Osobom, które przez pełne życie grały jedynie na komputerach stacjonarnych wydaje się, że zakup konsoli to nieopłacalna inwestycja. W praktyce natomiast jest zupełnie całkiem inaczej i okazuje się, że to gracze konsolowi mniej wydają na sprzęt. Trzeba bowiem pamiętać, że zakup komputera do gier to dopiero początek, dosłownie jeżeli już zdecydowało się na najlepiej wydajną maszynę, jaka była dostępna w sklepie.

To bezdyskusyjne, że poradzi sobie ona z grami zaplanowanymi na najbliższe dwa – trzy lata, gorzej może być z tymi tytułami, które ukażą się później. Te gry na pc najprawdopodobniej będą miały lepszą grafikę, a to z kolei sprawi, że gracz będzie musiał pomyśleć o zmodernizowaniu komputera. W przypadku konsoli takie rzeczy nie są praktykowane, zresztą nawet nie byłyby możliwe. Właściwy sklep z grami najczęściej oferuje nabywcom możliwość wyboru czy interesują ichniejszym gry na konsole czy też nie, więc mogą oni przy okazji porównać sobie dostępność tytułów na każdą z platform oraz zaznajomić się z cenami. W ten sposób nie będą w późniejszym czasie żałować pieniędzy wydanych na którąś grę lub sprzęt do grania. Z reguły gry na xbox 360, ps3 lub inne nowe konsole są bardziej dopracowane od tytułów wydawanych na komputery, co wynika z tego, że gdyby twórcy popełnili jakiś błąd, to później mieliby trudności z jego naprawieniem.

Gracze posiadają więc pewność, że kupując w sklepie nową grę zwyczajnie wkładają ją do napędu konsoli i grają. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o graczach komputerowych, którzy są przyzwyczajeni do licznych błędów.

Sprawdź również: gry na pc.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

Has one comment to “Czy warto grać na konsoli?”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. Marcelina - Luty 1, 2015

    Ciekawie napisany tekst, który jest bardzo pomocny. Gratuluję pomysłu.

You must be logged in to post a comment.