Pomiary termowizyjne dronem

Jeśli jesteśmy odpowiedzialny za stan techniczny sieci ciepłowniczej albo obiektu przemysłowego, to na 100 procent warto powierzyć inspekcję fachowym firmom, które dysponują między innymi bezzałogowymi statkami powietrznymi, czyli dronami. Inspekcje termowizyjne dronem wyróżniają się nie tylko bezpieczeństwem, niemniej jednak też precyzją zbierania danych, które następnie wykorzystywane są przy opracowywaniu przez analityków raportu.
Termowizja za pomocą drona – dlaczego warto?
Przede wszystkim musimy posiadać świadomość, że inspekcje termowizyjne bardzo często dotyczą zarówno obiektów, jak też infrastruktury niełatwo dostępnej.

Warto zatem korzystać z rozwiązań bezpiecznych, jak również pozwalających na szybkie oraz precyzyjne zbieranie danych, które mogą np zminimalizować ryzyko awarii występującej w sieci ciepłowniczej, co może w konsekwencji przełożyć się również na przerwanie dostaw ciepła w okresie zimowym. Warto wspomnieć też o tym, że inspekcje przemysłowe dronem wykonywane są tylko przez profesjonalne firmy, a zatem firmy, które mają do dyspozycji jedynie drony wyposażone w odpowiednie rozwiązania, w głównej mierze tj. wysokiej klasy kamery termowizyjne, jak również kamery wizyjne, które służą do zbierania danych z terenu oraz obiektów. Inspekcje wizyjne z drona pozwalają w głównej mierze na sprawdzenie stanu technicznego instalacji, obiektów oraz infrastruktury przemysłowej. Taka inspekcja wizyjna dotyczy np słupów energetycznych, elektrowni wiatrowych, sieci ciepłowniczej, jak również zbiorników i silosów.

Sprawdź również informacje na stronie: Przeglądy gwarancyjne fotowoltaiki.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.