Ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii

Jeśli pracujemy albo również mieszkamy w Szwajcarii i jesteśmy zainteresowani kupnem samochodu, to powinniśmy uświadomić sobie, że ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii jest obowiązkowe, jeżeli mówimy o OC, czyli ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. Prócz tego, umowa takiej polisy powinna być zawarta przed odebraniem samochodu z salonu albo również od poprzedniego właściciela.
Co warto wiedzieć na temat ubezpieczenia auta za granicą?
Powinniśmy mieć świadomość, że w większości krajów Unii Europejskiej obowiązują podobne zasady, które mówią o tym, że obligatoryjnym rodzajem ubezpieczenia samochodu jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które w przypadku wypadku czy też kolizji pokrywa nie tylko koszty szkód materialnych, niemniej jednak też jest związane z zdrowiem osoby poszkodowanej.

Warto pamiętać o tym, że ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii to nie tylko obowiązkowe OC, niemniej jednak też bogaty wybór ubezpieczeń dobrowolnych. O ile więc potrzebujemy profesjonalnej pomocy w zakresie spełnienia formalności dotyczących zawarcia umowy polisy OC lub również chcemy dokupić ubezpieczenie dodatkowe, to ze stuprocentową pewnością warto skorzystać z usług specjalistycznych firm, które oferują między innymi doradztwo w tym zakresie. Warto być świadomym również o tym, że ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii wymaga od nas przedstawienia niezbędnych dokumentów, takich między innymi jak dowód podpisania polisy OC, jak także pokazanie obowiązującego przeglądu samochodu, które dopuszczają je do ruchu. Do zawarcia umowy OC potrzebne będą nam dokumenty tj. dowód rejestracyjny pojazdu.

Polecamy: ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.