Kredyt pod zastaw

Zakup samochodu nie dla każdego oznacza taki sam wydatek. Są osoby, które poszukują samochodu do pięciu tysięcy złotych, są i tacy, którzy wydają dziesięć razy tyle.

Nie brakuje przypadków, kiedy auta kupuje się za gotówkę. W dużej liczbie przypadków jednakże pieniądze na zakup auta daje możliwość pożyczka pod zastaw samochodu. To pożyczki na określone kwoty, których dodatkowym zabezpieczeniem jest kupowane auto. Samochód taki, do czasu całkowitej spłaty pożyczki jest własnością osoby, która wzięła pożyczkę i banku.
Jeśli w trakcie spłacania pożyczki dojdzie do jakichś kłopotów, przerw w spłatach albo całkowitym ichniejszym zaniechaniu, to samochód przechodzi na własność firmy czy banku, który udzielił pożyczki pod zastaw samochodu bez BIK. Wtedy nie posiada znaczenia, na jakim etapie zaprzestano spłacania. Wręcz o ile do spłaty zostało wiele małych rat, sytuacja nie ulega skonwertowaniu. Samochód i tak staje się własnością firmy pożyczkowej lub banku. Osoby, które decydują się na kredyt pod zastaw samochodu, są świadome takich warunków umowy i zdają sobie sprawę z konsekwencji. Dlatego najczęściej starają się one regularnie spłacać zaciągnięty kredyt, by tym samym nie stracić samochodu. W wielu przypadkach jednak do takich sytuacji dochodzi bez względu na starania pożyczkobiorców. Jeśli podupadną oni na zdrowi lub stracą pracę, spłata zadłużenia może stanąć pod znakiem zapytania. Wówczas najbardziej jest porozumieć się z pożyczkodawcą i powiadomić go o zaistniałej sytuacji. Być ma możliwość złagodzi on uwarunkowania spłaty zadłużenia co najmniej na jakiś czas.
Zobacz także: kredyt pod zastaw samochodu.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.