Rośliny do ogrodu

W każdym ogrodzie muszą znaleźć się rośliny ozdobne. Wspaniale zaaranżowany ogród to miejsce spotkań z znajomymi a także rodziną, ale również miejsce, w którym odpoczywamy po trudnym dniu w pracy oraz zbieramy siły na kolejny dzień. Warto więc dołożyć wszelkich starań, aby było to miejsce, w którym będziemy otoczeni przez śliczne rośliny.

Na szczęście na rynku dostępnych jest sporo gatunków roślin ozdobnych, które nie tylko wspaniale wyglądają, ale też uzupełniają konkretne style aranżacji ogrodów. Taką rośliną, która powinna wyszukać się w każdym ogrodzie, jest trawa ozdobna. W tej roli świetnie testuje się Kostrzewa Sina o niebiesko-zielonych liściach tworzących ciekawe kępy w rabatach.
Hortensja, roślina która powinna odnaleźć się w każdym ogrodzie
Hortensje ogrodowe uznawane są za jedne z najpiękniejszych roślin ozdobnych. Odznaczają się cudownymi kwiatami. Prócz tego, są to rośliny łatwe w uprawie, zatem wręcz osoby niedoświadczone w uprawie roślin poradzą sobie z jej pielęgnacją. Hortensja Hot Red to odmiana o czerwonych kwiatach, które bardzo długo utrzymują się na pędzie. Niewielkie rozmiary pozwalają uprawiać ją też na balkonach w donicach. Należy pamiętać, że hortensje preferują glebę o odczynie kwaśnym, dzięki czemu są zabezpieczone przed różnymi chorobami, ponieważ w takich właśnie glebach przyswajają najwięcej składników odżywczych i mikroelementów. Ciekawą gatunkiem jest Hortensja pnąca, która przy stosownej pielęgnacji osiąga dosłownie kilkanaście metrów wysokości. Co najistotniejsze, świetnie znosi brak słońca.

Sprawdź również informacje na stronie: Hortensja Red Baron.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.