Nowoczesny system grzewczy – ogrzewanie podłogowe frezowane

Ogrzewanie podłogowe jest wyjściem zyskownym pod wieloma względami. Głównie powoduje równomierne rozprowadzenie ciepła po całym pomieszczeniu. W sytuacji zastosowania kaloryferów cyrkulacja powietrza jest znacznie gorsza, co prowadzi w głównej mierze do obniżenia poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

Konsekwencją jest rozprzestrzenianie się kurzu oraz roztoczy. Jeżeli jednak obawiamy się prac budowalnych związanych z montowaniem ogrzewania podłogowego, to jest sposób, ażeby ich uniknąć. Wyjściem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które nie wymagania skuwania posadzek a także podłóg.
Co jeszcze trzeba mieć świadomość tego na temat ogrzewania podłogowego frezowanego?
Jest to system grzewczym, którego instalacja przebiega bardzo szybka. I co równie ważne – jest możliwa w budynkach już ukończonych oraz zamieszkałych. Jest to możliwe, ponieważ frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest procesem, który nie wymaga skuwania posadzek. Frezowanie polega na wycinaniu małych rowków, około dwucentymetrowych, w których są instalowane rurki grzewcze. Tradycyjnie należy najpierw skuć posadzkę, rozłożyć na podłożu rurki, a następnie je zalać. Zakres prac jest zatem znacznie większy, co oczywiście znaczy, że trwają one dłużej. W przypadku ogrzewania podłogowego frezowanego prace przebiegają nie tylko bardzo szybko, ale też bezpiecznie dla domowników. Pył, który powstaje w czasie frezowania, jest pochłaniany przez specjalny odkurzacz, więc nie rozprzestrzenia się po domu, zanieczyszczając różne powierzchnie.
Warto sprawdzić: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.