Jak wykonać żywopłot z grabu?

Sprawdzonym sposobem na ogrodzenie działki czy także posesji są żywopłoty. W ostatnich latach bardzo często wybierany jest żywopłot z grabu, a więc popularnego drzewa liściastego. Najczęściej wybieranym gatunkiem jest grab pospolity, które wyróżnia się liśćmi w kształcie serca.

Warto pamiętać o tym, że taki żywopłot odróżnia się między innymi prostą pielęgnacją, dlatego jest tak często wybierany.
Żywopłoty – na co zwrócić uwagę?
Należy podkreślić, że żywopłot z grabu to z całkowitą czyli stu procentową pewnością bardzo atrakcyjny żywopłot, dodatkowo grab jest drzewem, które bardzo dobrze reaguje na cięcia, dlatego może być w dowolny sposób formowany. Warto wspomnieć natomiast o tym, aby wybrać odpowiedni termin sadzenia drzew, w sytuacji grabu będzie to wiosna albo także późna jesień. Jeśli posadzimy drzewa w tym terminie, to będą miały one szansę, aby bardzo dobrze się zakorzenić. Warto być świadomym także o kluczowych zasadach przy sadzeniu, które mówią o zachowaniu odpowiednich odstępów w gronie sadzonkami, tak by miały wystarczająco miejsca na rozwój i wzrost. Warto pamiętać również o tym, że żywopłot z grabu wymaga od nas dobrego nawożenia. Jednakże nie można tego robić od razu po zasadzeniu. Ogromną dobrą właściwością tego rodzaju żywopłotu jest również to, że drzewa grabu rosną szybko. Wszyscy którzy posiadają taki żywopłot powinni pamiętać także o regularnym przycinaniu trzy razy w roku. Dzięki takim zabiegom pielęgnacyjnym będziemy mogli się cieszyć bujnym oraz pięknym żywopłotem, który niewątpliwie wzbudzi zachwyt naszych sąsiadów, a jednocześnie zapewni nam prywatność.

Zobacz więcej: https://sobir.pl/zywoplot-z-grabu/

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.