Pożegnaj rdzę i kamień

 

Chyba każdy z nas zna to uczucie, gdy po długich godzinach spędzonych na pracochłonnym szorowaniu mojej łazienki, nie widzimy zadowalających rezultatów. Mimo naszych najszczerszych wysiłków umywalka i kran nie wyglądają tak jak dawniej. Taka sytuacja jest nieprawdopodobnie frustrująca i zniechęca do dalszych starań. Tak być nie musi, istnieją bowiem łatwe i sprawdzone, domowe sposoby. Dzięki temu artykułowi szybko je opanujesz.

Jaki jest najlepszy patent na usuwanie kamienia z umywalki i kabiny? Każdy kto ogląda telewizję z całkowitą czyli stu procentową pewnością zna na pamięć te reklamy cudownych środków czystości, natomiast cena tych preparatów jest wygórowana, a skuteczność wątpliwa. Czy w związku z tym powinno się się poddać i zaakceptować nieestetyczne skazy na powierzchni umywalki? Z radą przychodzi tutaj prosty ocet spirytusowy. Jego kwaśny odczyn rozbija strukturę osadów mineralnych tworzących kamień. Wystarczy jedynie zalać zabrudzone miejsca octem, a następnie zostawić na kilka godzin, żeby kwas mrówkowy umieszczony w occie, zrobił własne.

Gdy już nasze zlewy są błyszczące i nieskazitelne, uwagę zaczyna przyciągać zardzewiała i spatynowana armatura. Krany i wylewki tracą swój fabryczny, wyjątkowy blask, ponieważ warstwa niklu, którym zostały pokryte wyciera się, odsłaniając podatny na korozję stop brązu. Bogatsi mogą nabyć armaturę ze stali nierdzewnej, natomiast nam, codziennym śmiertelnikom pozostaje zastanawianie się czym usunąć rdzę. Na szczęście istnieje tani i powszechnie dostępny odrdzewiacz. Jest on dostępny w każdym sklepie spożywczym. Pewnie się zdziwicie, bo chodzi tu o najzwyczajniejszą w świecie colę.

Więcej: kamień na kabinie prysznicowej.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.