Parasole i altany

Każda pora roku jest specyficzna i podczas każdej z nich otaczający nas krajobraz nieco się zmienia. Z całą pewnością nie chodzi jedynie o okoliczności atmosferyczne czy wygląd otaczającej nas natury.

Zmienia się też ona pod innym względem. Na przykład podczas lata kategorycznie częściej można spotkać ludzi jeżdżących na rowerach i takich, którzy kryją się w cieniu, jaki dają parasole handlowe. Te pojawiają się nie wyłącznie przy okolicznych handlarzach, ale i w kawiarniach czy ogródkach piwnych. Stanowią one bardzo jedyną w swoim stylu cechę letniego krajobrazu.
Podobne parasole ukazują się również coraz częściej w naszych ogrodach i na naszych podwórkach. W ten sposób ludzie chronią się przed upałem i gwarantują sobie ochronę przed słońcem. Takie parasole ogrodowe spotyka się w dużej liczbie przypadków, bo łatwo je dostać i zamontować. Nie są także bardzo drogie. Zazwyczaj wykonane są z bardzo mocnych tkanin, więc udzie korzystają z nich przez wiele lat. Są na pewno dużo tańsze niż altany ogrodowe, które umieszcza się w ogrodach i na podwórkach na stałe. Takie altany zazwyczaj kosztują mniej więcej 4000 zł. Cena parasola ogrodowego w porównaniu z kosztem altany ogrodowej jest dużo niższa. Dlatego właśnie dużo częściej spotyka się obecnie parasole, a nie altany te zazwyczaj pojawiają się w ogrodach osób, które na taki wydatek mogą sobie pozwolić albo które umieją taką altanę wytworzyć sobie we własnym zakresie. Wtedy jej koszt jest nieco niższy, jednakże nie za kilka. Takie altany najczęściej są drewniane, a drewno jest bardzo drogim materiałem.
Więcej: altany ogrodowe.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

Has one comment to “Parasole i altany”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. Wladek - Wrzesień 12, 2016

    Przydatny tekst, zwięzły, konkretny.

You must be logged in to post a comment.