Efektywna dezynfekcja, dezynsekcja oraz deratyzacja

Pojawienie się pcheł może znaczy niemałe problemy i dyskomfort użytkowania. Skuteczne zwalczenie ich pozwoli prawidłowo funkcjonować, jak także zachować bardzo dobre zdrowie i samopoczucie. Jak pozbyć się pcheł? Czym jest dezynsekcja? Jak przygotować pomieszczenie do procesu zwalczania insektów? Jak pozbyć się pcheł?
Profesjonalne zwalczanie pcheł to powinno nastąpić jak najszybciej, od momentu ich wykrycia.

Pasożyty te z bardzo dużą prędkością rozprzestrzeniają się po pomieszczeniu, przeskakując z sierści zwierzaka na inne obiekty i organizmy żywe. Brak reakcji na ich obecność może przyczynić się do wielu chorób i zakażeń, jak także dyskomfortu i bólu podczas normalnego życia zwierząt i ludzi.
Zwalczanie pchły odbywa się często za pomocą dwóch popularnych metod, którymi są:
metoda opryskowa – polegająca na nanoszeniu stosownej cieczy użytkowej na powierzchnie zajęte przez pasożyty. Do techniki tej wykorzystywane są specjalistyczne opryskiwacze oraz preparaty o właściwościach kontaktowo – żołądkowych.
metoda gazowa – usuwanie pcheł za pomocą preparatów chemicznych tworzących opary. Preparaty te występują zazwyczaj w postaci świec dymnych, pojemników samo opróżniających, tabletek czy pastylek.

Jak przygotować powierzchnię do dezynsekcji? Przygotowanie pomieszczenia uzależnione jest od sposobu działania. Jednak istnieje kilka zasadniczych zasad postępowania przed tym procesem. Priorytetowym zadaniem jest przejrzenie całego wnętrza i lokalizacji największych źródeł szkodników. Kolejnym krokiem jest zdemontowanie różnego rodzaju cokołów i listew ozdobnych. Ważnym aspektem jest także zabezpieczenie wszelkich przedmiotów użytku zwyczajnego takich jak: sztućce, ręczniki, środki higieny czy artykuły spożywcze.
Zobacz również: dezynsekcja pcheł.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.