Dlaczego warto mieć w domu parkiet?

 

Podłogi to bardzo ważny element każdej osoby domu i mieszkania. Wchodząc do domu, podłoga jest pierwszym, co rzuca nam się w oczy. Jeżeli jest ładna i należycie zrobiona, to z powodzeniem ma możliwość znacznie poprawić wygląd naszego domu. Jeżeli już z kolei podłogi nie są zbyt dekoracyjne, to pomieszczenia na tym tracą. Parkiety drewniane posiadają wiele zalet, od dawien dawna uważane zostały za ten „lepszy” rodzaj podłogi.

Przede wszystkim pierwszą dobrą cechą parkietu jest fakt, że dobrze się on prezentuje. Fertig deska na podłodze, to synonim klasy i elegancji. Dzięki zastosowaniu drewnianych podłóg nasze pomieszczenia wyglądać znacznie korzystniej i widać, że ichniejszym wykończenie było drogie. Następną, równie bardzo ważną dobrą właściwością jest fakt, że fertig parkiet wytrzyma znacznie dłużej, niż inne rodzaje podłogi. Częściej producenci paneli podłogowych dają nas swoje panele 15 lat gwarancji. Z jednej strony jest to bardzo dużo, niemniej jednak z drugiej zwracając uwagę na dobrej jakości drewno, to nie opłaca się kupować paneli, znacznie dużo lepiej jest zainwestować w parkiet. Cena parkietu co prawda jest znacznie wyższa, niemniej jednak będzie on trwały przez 30, a wręcz przy dobrym użytkowaniu przez 50 lat! To pół wieku korzystania z podłogi, będą po niej chodzić nie tylko nasze dzieci, niemniej jednak i wnuki, a ma możliwość prawnuki. Kupując parkiet możemy go odnawiać, co wiele lat, cyklinować i lakierować, a on wciąż będzie wyglądał tak, jak w momencie, kiedy był zakładany. Jeżeli wybierzemy dobrej jakości drewno, podłoga przetrwa wszystko i będzie odporna na zniszczenia mechaniczne.

Zobacz również: fertig parkiet.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

Has one comment to “Dlaczego warto mieć w domu parkiet?”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. EwelinaZawi - Lipiec 9, 2015

    Cieszę się, że natrafiłam na ten artykuł. Poszerzył on moją wiedzę i myślę, że zainteresuję się tym przedmiotem jeszcze bardziej.

You must be logged in to post a comment.